Najväčšie bitcoinové adresy.
Najväčšie bitcoinové adresy. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Najnovšia správa BitInfoCharts poskytuje prehľad o tom, aké sú najbohatšie bitcoinové adresy. Momentálne má viac ako 4 800 adries s vyše 10 miliónov dolárov v hlavnej kryptomene. To môže viesť k záveru, že malý počet investorov ovláda trh s Bitcoinom.

Najväčším držiteľom BTC by mal byť práve Satoshi Nakamoto s držbou vyše 1 milióna BTC. Aktuálne je len 5 adries, ktoré vlastnia viac ako 100 000 bitcoinov, ktoré predstavujú zhruba 4,10 % z celkového počtu mincí v obehu. Spolu totižto vlastnia až 784 789 mincí, pričom prvá obsahuje 252 597 BTC a druhá 168 010 BTC.

Ďalšou skupinou sú peňaženky od 10 000 BTC do 100 000 BTC. Spolu ich je 93 a vlastnia 2 183 788 mincí. Ak spočítame obe skupiny týchto „mega veľrýb“, tak zistíme, že vlastnia 15,51 % z celkovej ponuky.

Zo spomínaných top 5 peňaženiek sa až 3 nachádzajú na burze Binance, jedna na Bitfinexe a FTX. Komu však patria? Jedna adresa by mala údajne patriť zakladateľovi burzy Binance – Changpeng Zhaovi. Jeho odhadovaný čistý majetok v januári 2022 bol 96 miliárd dolárov. Druhou najväčšou adresou by mala byť adresa zakladateľa burzy FTX – Sama Bankman-Frieda. Medzi ďalšími odhadovanými fyzickými osobami sú bratia Winklevossovci, ktorí sa stali prvými kryptomenovými miliardármi vo svete kryptomien.

TOP BTC peňaženky
TOP BTC peňaženky. Zdroj: BitInfoCharts

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoinový expert sa obáva extrémneho prepadu. Aké má dôvody?

Inštitucionálne bitcoinové adresy

Najväčšie množstvo mincí vlastní firma MicroStrategy, ktorá nahromadila takmer 130 000 BTC v hodnote 2,6 miliardy dolárov. Ďalšou známou spoločnosťou je Tesla, ktorá má vyše 10 080 BTC. Tesla však predala už vyše 31 000 mincí. Treticu uzatvára Galaxy Digital Holding s držbou 16 400 BTC.

Inštitucionálni investori medzitým uprednostňujú ETF. Spolu držia 816 379 mincí, čo predstavuje 3,88 % z celkovej ponuky. Číslom 1 je Grayscale Bitcoin Trust s držbou 654 000 mincí. V neposlednom rade najväčšími držiteľmi Bitcoinu sú aj vlády.

Ako je možné vidieť z údajov, trh ovláda malé percento účastníkov, čo však možno vidieť aj pri ostatných globálnych trhoch.

Mohlo byťa zaujímať: „Odporúčam investorom, ktorí nakupovali Bitcoin na cene 20 000 dolárov, aby opustili túto potápajúcu sa loď skôr, ako bude neskoro,“ uviedol Peter Schiff

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance