Bitcoin zažije extrémny prepad.
Bitcoin zažije extrémny prepad. Zdroj: Shutterstock.com/Arnont.tp

Generálny riaditeľ investičnej spoločnosti Satoshi Act Fund, Dennis Porter, verí, že Bitcoin cenovo klesne ešte nižšie, ako posledné minimum. Čo je hlavným dôvodom poklesu a prečo majú kryptomeny ešte priestor na pokračovanie korekcie?

Jedným zo základných ukazovateľov možného prepadu Bitcoinu je aj stále silnejší dolár. Dolárový index DXY kontinuálne vykazuje extrémnu silu. Ako vidíme na grafe nižšie, index sa vyšplhal raketovo na 20-ročné maximum, čo predstavuje rast o 22,50 % len za zhruba 460 dní.

Dolárový index DXY
Dolárový index DXY. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Septembrová kliatba: Prečo Bitcoin môže spadnúť na 10 000 dolárov?

Bitcoin zažije extrémny prepad

Porter vysvetľuje, že nie je jediný, čo si myslí, že aktuálny ekonomický stav je najhorším, aký sme za roky zažili. Silnejúci dolár spôsobuje prepad nielen na trhu s kryptomenami, ale aj akciových indexov ako S&P 500 či NASDAQ 100. Navyše, korelácia medzi kryptomenami a akciami je v poslednom bitcoinovom cykle omnoho výraznejšia ako v minulosti.

Dôležite je však povedať, že rast dolára zatiaľ neutícha a tempo je stále prehriate. Fed bude ďalej pokračovať v agresívnom zvyšovaní sadzieb, čo pravdepodobne spôsobí ďalšie znehodnotenie globálnych trhov. Zdá sa, že Jerome Powell nasleduje bývalého šéfa Fedu, Paula Volckera, ktorý bojoval s infláciou podobne. Aktuálne je však dolár stále nižšie v porovnaní s obdobím, keď bol v úrade Paul Volcker.

Zvyšovanie úrokových sadzieb priamo podporí ďalší rast dolára a ten spôsobí pokles trhov. Korelácia kryptomien s akciami je vysoká, takže sa prepadne aj Bitcoin s altcoinami. Dennis Porter preto verí, že najbližšie obdobie Bitcoin zažije extrémny prepad.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár David Rubenstein: „Kryptomeny nezaniknú, prežijú vďaka ľuďom, ktorí bojujú proti štandardom“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance