BTC

BTC by mohol v dohľadnej dobe dosiahnuť 50,000 dolárov. Čoraz viac inštitúcií hromadí kapitál práve do tohto odvetvia ako výsledok obáv z inflácie spojenej s dolárom.

Vlajková loď kryptomien nedávno prudko stúpla nad kapitalizáciu spoločností Facebook a Tesla. Od svojho ATH však cena skôr klesala a za posledných 24 hodín pokles naberá na sile. Jeho pokles napriek tomu podnietil bohatých obchodníkov a inštitúcie, aby ho znovu kúpili za lacnejšie sadzby.

Cena bitcoinu sa väčšinou konsoliduje do strán a vytvára štruktúru, ktorá vyzerá ako symetrický trojuholník. Vytvárali sa vyššie minimá a nižšie maximá. Medzitým objem obchodovania klesal. Cena nakoniec uzavrela tento triangel a neudržala podporu.

Predchádzajúci trend bitcoinu bol býčí. Teória hovorí, že po symetrickom triangli by cena mala pokračovať v smere trendu pred ním. Vidíme však, že realita je iná.

Čo z toho vyplýva? Hlavne to, že nie je dobré spoliehať sa výhradne iba na jeden pattern a jeden indikátor. Najviac informácií je obsiahnutých v samotnej cene.

Viac o aktuálnej technickej analýze nie len BTC sa dočitate TU.

Chcete nakúpiť Bitcoin, či ďalšie digitálne mince? Odporúčame burzu Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate navyše doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Likvidita Bitcoinu

Teoretický cieľ symetrického trianglu na hodnote 50,000$ však v zásade vyzerá dosiahnuteľne. Aj keď sme svedkami korekcie, z dlhodobejšieho hľadiska bude trend pokračovať v smere nahor. Dátoví analytici v spoločnosti Glassnode zdôraznili doposiaľ najväčšie vyčerpanie likvidity bitcoinu v posledných týždňoch, čo naznačuje optimizmus.

„Nielenže sa z búrz vyberajú finančné prostriedky, ale mince sa neustále presúvajú do silných rúk,“ uviedli. „Za posledných 30 dní sa okolo 270,000 BTC presunulo do subjektov považovaných za HODLerov.“

Zmena likvidity podľa Glassnode
Zmena likvidity podľa Glassnode

Ponuka bitcoinov sa z búrz vyťahuje historicky najvyšším tempom, dodal Luke Martin, nezávislý analytik trhu. Historicky sa býčie cykly skončili po tom, čo sa ponuka likvidity otočila pozitívne. Toto otočenie v súčasnom trende zatiaľ nenastalo.

Čítajte tiež – Tvrdý pád na trhu s kryptomenami – Bitcoin testuje 30k, Ethereum je stále vysoko

BTC vs. USD

Trendom je vyšší dopyt po bitcoinoch uprostred pokračujúceho protiinflačného správania sa inštitúcií. Menovanie Joea Bidena na amerického prezidenta zvýšilo výhliadky na ďalšie vládne výdavky na ochranu ekonomiky pred následkami pandémie. To by znamenalo bohatú ponuku dolárov.

Takéto obavy už prinútili spoločnosti ako MicroStrategy a Square k výmene časti svojich dolárových rezerv za bitcoin. Medzitým legendárni investori ako Paul Tudor Jones a Stan Druckenmiller tiež investovali malé sumy do trhu s kryptomenami, pričom obaja verili, že ide o lepšiu verziu zlata.

Biden inaugurovaný do funkcie amerického prezidenta, americký dolár v červených číslach

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance