Prepad Bitcoinu na 27 700 $ na Binance zlikvidoval longy za $190 miliónov

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Bitcoin sa odrazil odo dna po dnešnom prepade na 27 700 $ a aktuálne sa už obchoduje o štyri tisícky vyššie. Aktuálne zápasí s rezistenciou a nie je jasné, akým smerom sa vydá v najbližších dňoch. Do úvahy pripadajú, ako vždy, tri možnosti. Rast, prepad a konsolidácia. Už dlhšiu dobu sme nezaznamenali väčší pokles na trhu, možno sa ho teda teraz, po novom roku, konečne dočkáme.

1 burza, 1 hodina a 190 miliónov dolárov

Prvú vlnu poklesu už máme teoreticky za sebou a obchodníci teraz počítajú straty. Tie sa iba na Binance vyšplhali na minimálne 190 miliónov dolárov. Toľko za jedinú hodinu prerobili traderi na derivátovej platforme, tvrdí spoločnosť Glassnode. Likvidácia long pozícií iba urýchlila prepad, keďže pri ich uzatváraní sa predávajú Bitcoiny.

Obchodníkov očividne prekvapil náhly prepad o 4000 $ o jedenástej hodine (nášho času). Volatilita na trhu s kryptomenami je teraz obrovská. Ceny skáču hore dole, často aj o desiatky percent, a aj keď v takom čase láka otvoriť pozíciu na páku, nevyplatí sa to. Trh vás môže veľmi rýchlo potrestať. Chamtivosť pri obchodovaní nie je dobrá vlastnosť. Môže vás stáť v kľude aj celý účet.

Chcete nakupovať kryptomeny? Jednoznačne odporúčame burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby a využívajú ju desiatky miliónov obchodníkov po celom svete. Vytvorte si účet cez >>>tento link<<< a získate doživotnú zľavu 5% na poplatky.

1h BTC/USD - Binance
1h BTC/USD – Binance

Ak chcete zarobiť na kryptomenách, jednoznačne sa musíte vyhnúť základným začiatočníckym chybám. Môže vás lákať otvoriť rizikovú pozíciu s vidinou veľkého zisku, no neoplatí sa to. Ako zbytočne nehazardovať? Dnes sme o tom publikovali článok: Eliminujte riziko strát na burze – Vyhnite sa zbytočnému hazardu a zarobíte

Volatilita na trhu s kryptomenami je vysoká a treba si na to zvyknúť

“Zvyknite si na prepady ceny o 5000 $,” povedal analytik spoločnosti Blockstream Samson Mow. “Pri raste na 100 000 $ bude niečo také úplne bežné.”

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Prepady Bitcoinu sú však pre obchodníkov rovnako stratové, ako aj rast. Za posledné dva dni po tom, čo Bitcoin prekonal hladinu 30 000 $ a vytvoril nové ATH (historické maximum) na 35 000 $, stratili shortári na Binance ďalších sto miliónov dolárov.

Ako hlboko bude podľa vás pokračovať korekcia Bitcoinu?

View Results

Loading ... Loading ...
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre