Analýza BTC Bitcon

V sobotňajšej analýze sme si podrobne rozobrali na viacerých časových rámcoch trh s Bitcoinom (BTC), ktorý práve prekonával 33 000 USD. Nad spomínanou cenou sa však neudržal dlho, lebo skoro na to pozitívne momentum začalo strácať silu. Nakoniec je z toho relatívne menšia korekcia, ktorú trh rozhodne potreboval. Je však otázkou, či trhu prečistenie o 20 % bude stačiť, či sa rozhodne ísť nižšie.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

Na týždennom grafe chcem poukázať na to, že sme vstúpili do nového týždňa celkom bearish. Najdôležitejšie je samozrejme close týždňa, ale keď sa už nedarí na začiatku, musí sa to neskôr doháňať. V každom prípade kurz nakoniec zareagoval pri „starom“ ročnom pivote R5. My vďaka tomu vieme, že vypočítané pivotové úrovne môžeme brať ako potenciálne S/R levely.

Lenže samy o sebe majú menšiu váhu a vždy je potrebné hľadať konfluenciu. Do grafu som zvýraznil farebnými obdĺžnikmi úrovne, ktoré sú dostatočne silné, aby možný prepad zastavili. Tým samozrejme nehovorím, že vybrané oblasti otestujeme. Pokiaľ otestovanie nastane, pôjde o zaujímavé levely, kde prípadne znova možno vstúpiť na trh.

Najbližší level so silnou konfluenciou je prekvapivo S/R level 19 500 USD. Konfluencia spočíva v blízkej pivotovej úrovni, vrchol z roku 2017, podľa Volume profile tu začína lepšia likvidita, fibo 50 %, vrchná hrana zakresleného patternu a sme už dosť blízko od krivky 20-týždenného kĺzavého priemeru. Nemusíte sa teda obávať, žeby túto úroveň nikto nebránil, naopak.

Indikátory

Týždenné RSI sa vyložene zosypalo. Po dlhej dobe sme mohli v grafe spozorovať, že krivka indikátora rotuje. Avšak k týždennému close je ešte ďaleko, a preto výsledná podoba krivky môže byť iná. Určite by sme to ale nemali ignorovať. Respektíve je určite namieste kalkulovať s možnosťami, že sme narazili na krátkodobý vrchol.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Už vlastne skoro ráno sa dalo z grafu poznať, že predajcovia sú trochu akční. Preto som nebol veľmi prekvapený, keď pritlačili a dali cenu dole k S/R levelu 29 514 USD. Pád mal teda ráznu zotrvačnosť, pretože S/R level 29 514 USD padol okamžite. Lenže hneď na druhej úrovni 27 750 USD sa cena odrazila ako na zapískanie.

Nakupujúci neskôr cenu vytiahli až nad 29 514 USD, kde 4H sviečka aj zavrela. Finálna podoba sviečky teda avizovala, že majú shortári smolu. Čo je aj dôvod, prečo sa ďalší a ďalší predajcovia nepridali. Nemali jednoducho dôvod. A na druhej strane zas nebolo bear volume zanedbateľné a po dlhšej dobe boli predajcovia oveľa viac agresívnejší.

Medvede dlho spali, ale niekedy sa predsa len prebudiť musia. V každom prípade by mali byť všetci hrozne opatrní, pretože na trhu začala panovať menšia neistota, ktorá pokojne môže vyústiť do paniky. Nechcem ale maľovať čerta na stenu, pretože podobných situácií tu už zopár bolo a nakoniec sa z toho Bitcoin nejako v dobrom dostal.

Indikátory

Bizarné je, že na 4H RSI bola asi dvojnásobná medvedia divergencia, ale trh aj tak nezareagoval a prebehlo aj zneplatnenie sell signálu. Predaj nastal až dnes, z čoho vyvodzujem, že market makeri asi chceli mať týždenné close na lepšej cene. Súčasné hodnoty RSI sú však na 50 bodoch, čo je taký neutrál. Nič lepšie sa z indikátora nedá odvodiť. Pri MACD však prebehol bearish cross, čím sa pohyb dole potvrdil.

Na záver

Ťažko povedať, čo nás tento týždeň čaká. Už hrozne dlho očakávame korekciu, ktorá nie je schopná dostaviť sa, čo je pre mnohých nepochybne dosť frustrujúce. Ak ale zostaneme racionálni a budeme dostatočne načúvať technickým indikátorom a signálom, je zrejmé, že Bitcoin potrebuje hlbšie prečistenie. Za súčasných okolností ale ani náhodou nie sme schopní začiatok komplexnejšej korekcie odhadnúť.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Bitcoin atakoval 35 000 USD! Nebuďte chamtiví, lebo skončíte zle


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance