Bitcoin genesis block day vyrocie

Presne pred 12. rokmi sa svet dočkal historického momentu. Vedelo o ňom síce iba zopár ľudí, no to ani v najmenšom nevadilo. 3.1.2009 bol vyťažený Genesis block – prvý blok bitcoinového blockchainu. Presne o dvanásť rokov neskôr hodnota tejto virtuálnej mince dosiahla neuveriteľných 35 000 $ a kapitalizácia siete sa pohybuje okolo 620 miliárd dolárov. Pre zaujímavosť, hodnota automobilky Tesla je dnes cca $668 miliárd.

Bitcoin ako alternatíva mainstreamového finančného systému

Iba málokto pred dvanástimi rokmi čakal, že prvá skutočne decentralizovaná mena bude mať tak veľký úspech. Snáď okrem jeho tvorcu, Satoshi Nakamota, ktorý svoje veľdielo vytvoril ako odpoveď na finančnú krízu 2008. Môžeme s radosťou konštatovať, že Bitcoin skutočne funguje ako bezpečný prístav v čase krízy.

Bitcoin totiž nie je závislý na žiadnej centrálnej banke, nikto ním nedokáže manipulovať, cenzurovať, nesiahnu naň exekútori ani vláda. Je imúnny voči nekonečnej inflácii a vo svete, v ktorom nezodpovedné tlačenie peňazí okráda obyčajných ľudí, je ideálnou alternatívou k mainstreamovému finančnému systému.

Čaká nás parabolický rast

To v roku 2020 konečne pochopili inštitucionálni investori, ktorí doň natlačili desiatky miliárd dolárov a neprestávajú ani teraz, keď sa obchoduje na svojom cenovom maxime. Je to evidentné z aktivity na burze Coinbase, kde nákupy inštitúcií cenu Bitcoinu pretlačili cez 30 a 33 tisíc dolárov. Viac info tu.

Bitcoin vstúpil do poslednej časti svojho štvorročného cyklu a započal svoj tradičný exponenciálny rast. Môžeme len hádať, ako vysoko ho vynesie vlna inštitucionálnych nákupov, no jedno je isté. O ďalších 365 dní neostane kameň na kameni.

Flippening – Bitcoin v roku 2020 stratil titul najpoužívanejšej kryptomeny!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance