TOP technologické akcie
TOP technologické akcie. Zdroj: Shutterstock.com/Have a nice day Photo

V tomto článku sa pozrieme na technologické akcie a vyberieme tie, ktoré majú vysoký potenciál rastu. Tieto akcie zastupujú technologický sektor, od výrobcov súčiastok až po predaj softvéru. Technologické akcie sú často považované za jeden z hlavných ukazovateľov ekonomiky a akciového trhu.

Akcie spomenuté v článku sú vybraté podľa rastového modelu. Ten hodnotí spoločnosti na základe ich posledného:

 • kvartálneho YOY (Year-over-year) percentuálneho rastu výnosov
 • kvartálneho YOY (Year-over-year) rastu zisku na akciu (EPS)

YOY je často používané finančné porovnanie na sledovanie dvoch alebo viacerých merateľných premenných na ročnej báze. Sledovanie výkonnosti umožňuje posúdiť, či sa finančná výkonnosť spoločnosti zlepšuje, je statická alebo sa zhoršuje. Príklad: podnik vykázal za posledné tri roky medziročne zvýšené výnosy za tretí štvrťrok.

Zdrojom pre tento rebríček je stránka ycharts.com. Dôležitou informáciou je aj fakt, že je potrebné odlišovať YOY metriku od klasického medziročného porovnania. Akcie totižto nemuseli oproti predošlému roku narásť na cene, no YOY zahŕňa viacero rokov a dlhodobú výkonnosť akcií. Poďme si teda predstaviť TOP 5 spoločností.

GoDaddy Inc

GoDaddy sa primárne zameriava na mikro až malé podniky a profesionálov v oblasti dizajnu webových stránok. Je poskytovateľom registrácie domén a doplnkových služieb, hostingu webových stránok a nástrojov zabezpečenia. Aktuálne zamestnáva zhruba 9 000 ľudí a ich služby využíva vyše 21 mil. podnikov na viac ako 84 mil. doménach.

 • kvartálny YOY percentuálneho rast výnosov – 11,3 %
 • kvartálny YOY rast zisku na akciu (EPS) – 583,3 %
GDDY 1W
GDDY 1W. Zdroj: TradingView

Black Knight Inc

Black Knight je technologická spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností poskytuje softvérové, dátové a analytické riešenia pre odvetvie hypotekárnych a spotrebiteľských úverov, nehnuteľností a kapitálových trhov. Zamestnáva zhruba 6 400 ľudí. Dňa 4. mája spoločnosť Intercontinental Exchange Inc. (ICE) oznámila, že získa Black Knight za 13,1 miliardy dolárov v hotovosti a transakciou akcií. Očakáva sa, že transakcia bude uzavretá v prvej polovici roka 2023.

 • kvartálny YOY percentuálneho rast výnosov – 10,7 %
 • kvartálny YOY rast zisku na akciu (EPS) – 571,4 %
BKI 1W
BKI 1W. Zdroj: TradingView

TD Synnex Corp

TD Synnex predáva IT služby a produkty. Distribuuje širokú škálu IT produktov vrátane PC systémov, spotrebnej elektroniky, úložných zariadení, sietí a serverov. Spoločnosť zamestnáva približne 22 000 ľudí a slúži zákazníkom a predajcom vo viac ako 100 krajinách.

 • kvartálny YOY percentuálneho rast výnosov – 213,2 %
 • kvartálny YOY rast zisku na akciu (EPS) – 18,9 %
SNX 1W
SNX 1W. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Goldman Sachs: recesia v USA sa bude prehlbovať

ON Semiconductor Corp

ON Semiconductor je nadnárodný výrobca a dodávateľ polovodičov. Ich výrobky sú určené napríklad pre automobilový priemysel, komunikácie, výpočtovú techniku, spotrebné aj priemyselné aplikácie, LED osvetlenie, lekárske, vojenské/letecké aj výkonové aplikácie. Spoločnosť prevádzkuje 43 dizajnérskych centier v 19 krajinách a zamestnáva približne 33 000 ľudí. Dňa 21. júna bola spoločnosť ON Semiconductor pridaná do indexu S&P 500 po tom, čo bola predtým uznaná ako spoločnosť Fortune 500.

 • kvartálny YOY percentuálneho rast výnosov – 31,3 %
 • kvartálny YOY rast zisku na akciu (EPS) – 490 %
ON 1W
ON 1W. Zdroj: TradingView

National Instruments Corp

National Instruments je americká nadnárodná spoločnosť s medzinárodnou pôsobnosťou. Je výrobcom automatizovaných testovacích zariadení a virtuálneho prístrojového softvéru. Spoločnosť 28. apríla oznámila zisky za 1. štvrťrok 2022. Čistý zisk vzrástol viac ako päťnásobne pri medziročnom raste príjmov. Silný rast objednávok poháňal výkonnosť firmy.

 • kvartálny YOY percentuálneho rast výnosov – 14,9 %
 • kvartálny YOY rast zisku na akciu (EPS) – 533,3 %
NATI 1W
NATI 1W. Zdroj: TradingView

Tieto spoločnosti patria medzi najrýchlejšie rastúce technologické firmy. Samozrejme, je na každom investorovi, či bude uprednostňovať riskantnejšie investície priamo do spoločnosti, alebo bude investovať do technologických indexov.

Prečítaj si tiež: Analýza indexu S&P 500 – pri tejto podmienke bude potvrdený dlhodobý rast

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance