Recesia nie je podľa slov Yellenovej nevyhnutná
Recesia nie je podľa slov Yellenovej nevyhnutná. Zdroj: Shutterstock, spyarm

Podľa slov americkej ministerky financií je recesia stavom, ktorému sa dá predísť. Problémom však naďalej zostáva zvyšujúca sa inflácia, ktorá je na neprijateľnej úrovni.

Recesia môže ustúpiť

Jedna z najväčších svetových ekonomík sa recesie obáva zrejme najviac. V USA je situácia naozaj zlá, no podľa slov ministerky financií Janet Yellenovej je možné sa recesii vyhnúť.

Vynárajú sa otázky, či za zhoršujúci sa stav nie je zodpovedný FED. Ten pred nedávnom ohlásil ďalšie zvýšenie úrokových sadzieb o 75 bázických bodov. Ide o najvyššie zvýšenie od roku 1994. Predseda FED-u Jerome Powell zároveň včera potvrdil, že budú v tejto agresívnej politike naďalej pokračovať.

Mnoho ľudí sa však prikláňa k možnosti, že sa USA recesii vyhne. Pomôcť dosiahnuť tento stav má najmä zvyšujúca sa zamestnanosť.

Očakávam, že sa ekonomika spomalí. Rástla totiž veľmi rýchlym tempom, čoho dôkazom bolo dosiahnutie plnej zamestnanosti. Je prirodzené, že sa teraz očakáva prechod k stabilnému rastu, ale vôbec si nemyslím, že je recesia nevyhnutná,“ vyjadrila sa Yellenová.

Prečítaj si tiež: Špičkový krypto-analytik: „Zdá sa, že sa blíži ďalší prudký prepad Bitcoinu“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Slová ministerky Yellenovej sú síce optimistické, no je naozaj otázne, ako sa svetová ekonomika vyrovná s neustále pretrvávajúcimi hrozbami. Vojna na Ukrajine, rastúca inflácia a neustála hrozna pandémie Covid-19. Toto sú tri faktory, ktoré budú zohrávať dôležitú úlohu.

Yellenová na záver dodala, že americký trh je najsilnejší v povojnovom období. Inflácia sa podľa nej skôr či neskôr spomalí.

Čítaj ďalej: Slováci dostali rozpis cien plynu na nasledujúce štyri roky. Čaká nás veľké zdražovanie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance