Ako zadať target a stoploss naraz na burze Binance
Ako zadať target a stoploss naraz na burze Binance, shutterstock.com/Irina Budanova

Základom každého obchodníka je mať správne vyriešené nastavenie targetov a stoplossov. Pre väčšinu začiatočníkov je to problém, pretože samotné rozhranie na burze sa môže javiť ako veľmi zložité na použitie už iba na samotné otvorenie obchodu. Preto sme pripravili kompletný návod, ako zadať target a stoploss súčasne na burze Binance.

Dve možnosti ako obchodovať?

Na burze Binance môžeme použiť dva spôsoby, ako zadať naraz target a stoploss. Prvým je využiť samotnú burzu Binance, ktorá túto možnosť ponúka od roku 2018, alebo obchodovať cez platformu 3commas. Výhodou obchodovania priamo na burze Binance je, že nemusíme platiť za ďalšiu aplikáciu. Nevýhodou, naopak, na 3commas je mesačný poplatok za využitie služby Smart Trading cenou okolo 20 – 30 mesačne podľa balíka. Pre začiatočníkov, ktorí si chcú iba vyskúšať obchodovať na burze a učiť sa prvé kroky obchodovania na burze, určite môžeme odporučiť prvý spôsob, a to obchodovať priamo na burze Binance. Pre profesionálnych obchodníkov odporúčame skôr 3commas, ktorý má oveľa jednoduchšie rozhranie a vieme oveľa prehľadnejšie sledovať stav našich otvorených aj zatvorených obchodov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Ako zadať target a stoploss na Binance cez OCO

Otvoríme si sekciu obchodovania. Po kliknutí na rolovacie menu vedľa sekcie Stop-limit nájdeme sekciu OCO, ktorá plní úlohu zadania stoplossu a targetu v jednom.

Zadanie OCO na Binance
Zadanie OCO na Binance, zdroj: binance.com

Teraz sa nám objaví sekcia 5 riadkov, ktoré musíme presne vyplniť podľa nasledovných pokynov, v opačnom prípade obchod nemusí fungovať správne. Ešte pred zadaním OCO orderu nesmieme zabudnúť, že musíme najprv v sekcii Buy BTC nakúpiť Bitcoin, respektíve otvoriť obchod. Orderom OCO ho následne targetom alebo stoplossom okamžite pri vyplnení zatvoríme.

Ako zadať správne target a stoploss na burze Binance
Ako zadať správne target a stoploss na burze Binance, zdroj: binance.com
 1. Hodnota nášho targetu – Uvedieme hodnotu, na ktorú chceme zadať target.
 2. Hodnota stoplossu – Nejde o hodnotu, kde presne chceme zatvoriť v strate, ale o úkon, pri ktorom cena, ak dosiahne danú hodnotu, tak sa do order booku vyplní náš presný target.
 3. Vyplnenie stoplossu – Sem zadáme presnú hodnotu, kde už chceme v strate zatvoriť.
 4. Suma v BTC – Zadávame sumu v BTC za koľko chceme obchod zatvoriť.
 5. Suma v USDT – Alebo môžeme sumu zadať aj v opačnej mene, ktorú obchodujeme, napríklad proti mene BTC. V tomto prípade zvolíme USDT.

Pre začiatočníkov môže byť mylný práve bod 2 a 3. Rozdiel je ten, že v bode 2 vyplníme iba hodnotu, kde chceme, aby sa náš stoploss zadal na burze, takže ak máme napríklad stanovený stoploss na hodnote 40 000 USD, tak do 3. sekcie dáme 40 000 USD a do 2. sekcie hodnotu napríklad o 1 000 USD vyššie, takže 41 000 USD. Presná ukážka, ako vyplniť nasledovný obchod podľa signálu, vyzerá takto:

Aktuálna cena: 47 000 USD

Target: 50 000 USD

Stoploss: 40 000 USD

Hodnota, za akú obchodujeme: 20 USD

Ako vyzerá obchod cez oco
Ako vyzerá obchod cez oco, zdroj: binance.com

V poslednom kroku klikneme na sekciu Sell BTC a dole sa nám už objaví naša objednávka na zatvorenie obchodu buď v targete, alebo cez stoploss. Pokiaľ sa jeden z orderov vyplní, alebo sami jeden z nich zmažeme, tak automaticky sa zmaže aj druhý. Inak povedané, buď targetom, alebo stoplossom sa obchod končí.

Zadanie objednávky
Zadanie objednávky, zdroj: binance.com

V zadávaní OCO orderu ti môže pomôcť aj video návod:

Ako zadať target a stoploss na Binance cez 3commas

Druhou možnosťou je použiť platformu 3commas, cez ktorú sa dá veľmi jednoducho a prehľadne obchodovať na burze Binance. Stačí si iba spojiť API kľúč s burzou a v sekcii smart trade môžeme realizovať prakticky koľko chceme obchodov. Free balík povoľuje naraz jeden obchod. VIP balík má obchodov neobmedzene a cena začína od 14,5 eur mesačne pri kúpe ročného balíka. Pre obchodovanie cez Smart Trade terminál postačí aj základný Starter balík.

Využi pri registrácií náš link a získaš tak 10 % zľavu na prvú objednávku 3commas VIP balíka.

Nastavenie platformy 3commas
Nastavenie platformy 3commas, zdroj: 3commas
 1. V menu ideme do sekcie SmartTrade.
 2. Vyberieme si typ burzy.
 3. Vyberieme si menu, za ktorú chceme obchodovať.
 4. Vyhľadáme náš pár, kde chceme otvoriť obchod.
Zadanie obchodu na 3commas
Zadanie obchodu na 3commas, zdroj: 3commas
 1. Vyberieme sekciu SmartTrade, ktorá nám umožní inteligentné obchody.
 2. Zvolíme si z rôznych možností. Najčastejšie Market objednávku, ktorá nám otvorí obchod hneď.
 3. Zadáme sumu, za ktorú chceme otvoriť obchod.
 4. Zadáme náš target.
 5. Zadáme náš stoploss.
 6. Potvrdíme celý obchod a otvoríme.

Teraz prejdeme úplne dole na spodok stránky a objaví sa nám tu náš obchod, respektíve všetky naše obchody, ktoré môžeme sledovať. 3commas funguje na princípe bota, takže pokiaľ sa vrátite napríklad späť na burzu Binance a ordery na zadanie targetu a stoplossu tam neuvidíte, tak sa netreba báť. 3commas sleduje aktuálny cenový vývoj a ako on sám potrebuje, na základe pohybov zadáva target a stoploss tak, aby sa vždy vyplnil na čo najbližšej cene, ako sme zadali pri otvorení obchodu.

Otvorený obchod na 3commas
Otvorený obchod na 3commas, zdroj: 3commas

Pozri si aj náš návod na 3commas, alebo rovno celý kurz.