jim reid koniec fiat penazi

Jim Reid – stratég z Deutsche bank – nedávno vyhlasil, že finančný systém založený na fiat menách je nestabilný a blíži sa jeho koniec. Fiat meny podľa neho vydržali tak dlho iba vďaka deflačnému šoku z 80-tych rokov minulého storočia. V jeho najnovšej správe tvrdí, že systém prestáva fungovať a skôr či neskôr to ovplyvní všetky fiat meny na svete.

Koniec peňazí tak, ako ich poznáme?

Zároveň dodáva, že stratégie, ktoré sa v súčasnosti využívajú na kontrolu inflácie (voľná politika, rozsiahle využívanie pákového efektu, neustále tračenie nových peňazí) môžu vyústiť v úplný koniec papierových peňazí. Ľudia im jednoducho prestanú veriť a prejdú na alternatívne meny (napríklad Bitcoin).

Reid ďalej vyhlásil, že práve využitie kryptomien oddiali kolaps súčasného finančného systému a pomôže zmierniť jeho dopad na ekonomiku. Vďaka decentralizovanej podstate digitálnych mien ich nemôže nikto kontrolovať. Naopak, ich hodnota sa tvorí organicky podľa zákonov trhu. Ponuka a dopyt.

Zistite viac – Čo je kryptomena?

“Súčasný záujem o kryptomeny je síce viac menej špekulatívny a súvisí skôr so záujmom o blockchain, než so stratou viery v štátne meny, no v určitom okamihu takmer určite vznikne médium, ktoré bude vážne súperiť s papierovými penaizmi.”

Jim Reid nie je prvý

Podobné názory z úst vplyvných osobností počúvame celkom často. Napríklad, prezident Tureckej centrálnej banky nedávno vyhlásil, že kryptomeny prispejú k stabilite ekonomiky. Zároveň však dodal, že so sebou nesú aj potenciálne riziko.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance