ECB má nový platobný systém, vraj je lepší než blockchain.
ECB má nový platobný systém, vraj je lepší než blockchain. Zdroj: shutterstock.com/RokasTenys

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

ECB plánuje nový systém pre vysporiadanie platieb, ktorý bude lepší než blockchainBitcoin rastie spolu s rastom objemu obchodu – Venezuelské Petro je nepoužiteľné – Podľa Leeho Litecoin tento rok prekoná BitcoinCash – Tchajwanská centrálna banka skúma blockchain – Najvyšší súd v Izraeli nariadil banke uvolniť kryptoburze zablokovaný účet – Putin podporil blockchain – Steve Wozniak okradnutý o bitcoiny – BlackRock pokračuje v býčích predpovediach pre Bitcoin – Investičná firma DCG investovala do Silvergate Bank

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu napísala Denisa.

Správa dňa

Yves Mersch, člen výkonnej rady Európskej centrálnej banky (ECB), povedal, že pripravuje nový systém pre vysporiadanie platieb nazvaný Target Instant Payment Settlement (TIPS). Ten by mal začať fungovať v novembri. TIPS bude údajne lepší než blockchain. Celý článok v angličtine TU. 

Kryptomeny

Vzhľadom k tomu, že rastové indikátory posilňujú, Bitcoin sa práve snaží zvýšiť zisk na 11 000 USD alebo viac. Zlepšenie bolo podporené nárastom objemu obchodu o 28 percent, ako uvádza CoinMarketCap. Celý článok v angličtine TU. 

Petro je na smiech. Venezuelčania nemôžu používať svoju fiat menu na nákup Petra. Aj napriek tvrdeniam vlády, že nová mena „prinesie moc bližšie k ľuďom“. Token je údajne krytý ropou. V skutočnosti však venezuelská vláda nesľubuje kupujúcim možnosť výmeny za ropu. Ale len to, že hodnota tokenu bude spojená s cenou domácej ropy. Vláda zrejme bude prijímať Petro za daňové platby. Ale ako to využijú obyvatelia, pokiaľ ho nemôžu kúpiť? A cudzinci, ktorí kupujú Petro, nedostanú nič. Ani úroky a taktiež nie je možné Petro zameniť za hotovosť. Celý článok v angličtine TU. 

Deň pred zahájením LitePay zakladateľ Litecoinu Charlie Lee tweetoval predpoveď, že tržná kapitalizácia Litecoinu prekročí BitcoinCash tento rok. Túto udalosť nazval „flappening“. Podľa CoinMarketCap je aktuálna tržná kapitalizácia Litecoinu 12,29 miliardy dolárov, zatiaľ čo BitcoinCash je na 21,05 miliardách dolárov. Celý článok v angličtine TU. 

Najvyšší súd Izraela vydal v pondelok dočasný príkaz banke Leumi k obnoveniu účtov bitcoinovej burzy Bits of Gold. To je vnímané ako veľké víťazstvo v izraelskom kryptopriemysle. Vytvorí sa precedens pre ďalšie kryptofirmy, ktoré sa snažia získať bankové služby. Celý článok v angličtine TU.

Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin podporil na stretnutí s prezidentom Sberbank, najväčšej ruskej banky, využitie technológie blockchain. Celý článok v angličtine TU. 

Biznis

Steve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, minulý rok odhalil, že si kúpil Bitcoin. O mesiac neskôr oznámil, že všetko predal. V procese predaja svojich ziskov sa ukázalo, že bol okradnutý. Celý článok v angličtine TU. 

Najväčšia svetová investičná spoločnosť BlackRock pokračuje vo svojich býčích prognózach pre kryptomeny a tvrdí, že v budúcnosti pre ne vidí „širšie využitie“. Celý článok v angličtine TU.

Najväčšia svetová kapitálová investičná spoločnosť Digital Currency Group (DCG) oznámila cez twitter, že investovala do Silvergate Capital Corporation. Tá vlastní podiel v banke Silvergate Bank, ktorá je ústretová ku kryptomenám. Celý článok v angličtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance