Tim Draper: „Za dva roky si už budú všetci kupovať kávu za Bitcoiny”

BITmarkets BITmarkets

Miliardár a bitcoinový investor Tim Draper verí, že svet si už za dva roky bude kupovať kávu za Bitcoiny. Navyše, nemá v úmysle nič zo svojho kryptomajetku predávať.

Tim Draper, zástanca Bitcoinu, vyjadril svoju predstavu rastu kryptotrhu. Učinil tak 18. februára v interview pre FOX Business.

“Myslím si, že nás delia zhruba dva roky od toho, kedy si každý bude kupovať kávu za BTC,” povedal pre televíziu.

Jeho pripomienky sa týkali hlavne postavenia Bitcoinu v globálnej ekonomike. Myslí si, že jeho budúcnosť však nie je v transakciách, ale v ukladaní hodnoty.

Analýza blockchainu to iba potvrdzuje. Aj napriek stálemu úpadku trhu totiž bitcoinoví investori stále viac ukazujú svoju chuť k HODLovaniu, namiesto toho, aby túto najhodnotnejšiu kryptomenu predávali.

Draper stavia na Lightning Network

Podľa Drapera závisí spôsob platenia spotrebiteľov od škálovania. Stavia najmä na sieť Lightning Network, ktorá sa dostáva do povedomia širšieho ľudu.

Aby sme dokončili tému s kávou, Draper dodal, že do roku 2023 sa baristi “vysmejú” tým, ktorí sa pokúsia svoju kávu zaplatiť fiat menou.

Aj napriek veľkému množstvu vlastnených Bitcoinov Draper hovorí, že nemá v pláne minúť ani jednu mincu zo svojho majetku.

Ešte tri roky je čas na to, aby sa naplnila Draperova predpoveď, v ktorej tvrdil, že do roku 2022 bude mať jedna minca BTC hodnotu 250 000 dolárov. Áno, ide o jednu z najvyšších predpovedí.

Draper sa k výške budúceho rastu ďalej nevyjadril. Môžeme však zmieniť veľkú expanziu Lightning Networku v posledných pár týždňoch.

Čo čítať ďalej?

[ŠPEKULUJEME] Krypto má najväčšie volume za posledný rok – Môže za to Fidelity?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Zdroj: 
bitcoinist.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.