Chcete vytiahnuť Tethery z burzy a prípadne si ich vymeniť za doláre? Máte smolu! Tvorcovia tohto kontroverzného altcoinu dnes informovali, že z Tether Treasury Wallet bolo ukradnutých 30 950 010 USDT tokenov. Momentálne sa nachádzajú v neautorizovanej Bitcoin peňaženke.


Tether je centralizovaná kryptomena krytá dolármi. Preto sa jej hodnota v čase takmer nemení a je teda dobrou náhradou za skutočné doláre. Pracovať s dolármi je veľmi citlivá záležitosť, Tether teda burzám ponúka spôsob, ako svojím zákazníkom ponúknuť obchodovanie párov krypto/fiat bez zbytočnej intervencie bánk alebo vlád.


Vydavateľ USDT hackera varoval, že ukradnuté Tethery v žiadnom prípade nevymenia za fiat a momentálne už začal proces, ktorý by mal zamedziť vstup týchto tokenov do širšieho ekosystému.

Núdzový Tether fork

Firma, ktorá vydáva Tethery zverejnila kroky, ktoré ktoré budú podniknuté. V prvom rade bola dočasne pozastavená funkcia tether.to peňaženka a začalo sa vyšetrovanie. To by malo v budúcnosti pomôcť predísť podobným chybám.

Vývojársky tím tiež vyhlásil, že rozosiela novú verziu Omni Core softwaru, ktorý sa používa na spracovávanie transakcií. Táto verzia zabráni pohybu Tetherov, mení konsenzus a v podstate tak vytvára hard-fork.

Máme sa obávať?

Firma užívateľov ubezpečuje, že pracujú na spôsobe, ktorý im dovolí získať stratené Tethery späť.

“Vydávanie Tetherov incidentom nebolo ovplyvnené.
Všetky Tether tokeny sú aj naďalej plne kryté dolármi.”

Niektoré burzy už stihli informovať zákazníkov, že dočasne pozastavili Tether transakcie. Huobi Pro a OKEx oznámili:

“V záujme zaistenia bezpečnosti s okamžitým efektom
pozastavujeme depozity a výbery Tether tokenov.”

Sledujte nás na facebooku. Denne tam zverejňujeme všetky naše články a často pridávame aj ďalšie zaujímavé informácie. Ak nám dáte like, nikdy nič nezmeškáte. Navyše, čoskoro oslávime 3000 likov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance