Tether čaká žaloba kvôli údajným manipuláciám s Bitcoinom

Kategorie: Novinky, Titulky
bitfinex tether sud

Čierny kôň krypto-sveta – stablecoin Tether (USDT) a hlavne firma, ktorá zastrešuje fungovanie tohto systému, má problém. Spoločnosť na svojom Twitteri oznámila, že čoskoro očakáva ďalšiu súdnu žalobu. Problémy s Tetherom tak ani zďaleka neskončia. Pôvodne mu zavaril generálny prokurátor New Yorku. Tvrdil, že USDT tokeny v obehu sú kryté iba zo 74 %.

Tether vtedy chýbajúce financie vyzbieral od investorov výmenou za nový burzový token LEO. Nová žaloba však nie je zameraná na aktuálny stav bankových účtov firmy. Tether má mať problémy kvôli podozreniam z manipulovania trhu s kryptomenami. Podľa niektorých štúdií koreluje tvorba nových USDT tokenov s rastom Bitcoinu až v 70 % prípadov.

Tether si o tejto štúdii myslí svoje…

Môže vás zaujímať: Kraken CEO: Tether cenu nemanipuluje – Je to bezvadný ukazovateľ záujmu investorov

Biznis model Tetheru spočíva v prijímaní fiat peňazí a razení ekvivalentného počtu USDT tokenov tak, aby bola zachovaná parita 1:1. Spoločnosť odmieta akékoľvek pokusy o manipulovanie trhu a tieto obvinenia považuje za absolútne bezpredmetné.

Kapitalizácia Tetheru za posledné dva roky narástla na takmer desaťnásobok. Z 450 miliónov tokenov je dnes 4,1 miliardy. To samozrejme Tetheru a sesterskej burze Bitfinex prinieslo veľa peňazí a silné partnerstvá s ďalšími krypto-zmenárňami.

Čo čítať ďalej?

Je sezóna altcoinov skutočne za dverami? Grafy tomu nasvedčujú