Je sezóna altcoinov skutočne za dverami? Grafy tomu nasvedčujú

0

Trh s alternatívnymi kryptomenami sa ešte stále neotrepal a zažíva už dva roky trvajúcu zimu. Hlavne pri pohľade na páry alt/BTC môžeme vidieť, ako veľmi sú niektoré coiny pozadu. Niektoré už zo svojho maxima padli o 90 %. Ceny týchto digitálnych aktív sa dostali na úrovne, ktoré vyzerajú veľmi lákavo. Stále viac traderov si preto myslí, že nás čaká sezóna altcoinov.

Obchodovať alty dnes vôbec nie je jednoduché. Tento trh je často nevypočítateľný a musíte sledovať výsledky nielen voči doláru, ale aj voči Bitcoinu, aby ste zbytočne nestrácali. S hľadaním ziskových obchodov vám pomôže naše video:

Sledujte BitLink a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo

Dominancia Bitcoinu začala klesať

Jedným z argumentov podporujúcich tvrdenie, že nás čaká „altseason“, je klesajúca dominancia Bitcoinu. Tá už zo svojho high 71,25 % klesla na 67 % a je možné, že bude pokračovať. Voči ktorým kryptomenám však Bitcoin skutočne stráca?

BTC dominancia

Nuž, Ethereum a XRP sa celkom držia a lowcap kryptomeny tiež veľmi mierne stúpajú. Väčšina už na grafe s Bitcoinom narazila na silné supporty. Je však otázne, či to bude stačiť. Stále nám totiž chýba nejaký podstatný fundament, ktorý by altom pomohol vystreliť. Česť výnimkám…

Twitter je bullish – altseason vraj prichádza!

Traderi v poslednej dobe na Twitter pridávajú príspevky, v ktorých analyzujú dominanciu a pokúšajú´sa na základe grafu odhadnúť ďalší vývoj trhu.

Peddy Stash tento index pozorne sleduje už dlhšiu dobu:

Vo svojom Tweete v podstate predikuje, že BTC dominancia už dosiahla svoj vrchol a teraz bude padať.

Crypto White Walker však dodáva, že budúci týždeň by sme ešte mohli otestovať 70 %.

Thrillmex upresňuje, kam by až mohol index dominancie v budúcnosti padnúť. Odhaduje to na 59 %, čo by bol pokles o jedenásť percent z maxima.

TOP altcoiny majú proti Bitcoinu šancu

Faktom je, že najväčšie altcoiny majú teraz proti Bitcoinu dobre našliapnuté. Ethereum už v páre s Bitcoinom stúpa zo svojho lokálneho minima:

1D ETH/BTC - Coinbase Pro
1D ETH/BTC – Coinbase Pro

Okrúhle dno vytvára dokonca aj XRP:

1D XRP/BTC - Binance
1D XRP/BTC – Binance

I keď nie všetky highcap coiny vyzerajú dobre. Fork BTC – Bitcoin Cash – stále klesá a nedávno zaznamenal významný prepad:

1D BCH/BTC - Kraken
1D BCH/BTC – Kraken

Ale to je v poriadku. Trh sa iba čistí a na výslnie vychádzajú projekty s reálnym fundamentom, a ten, bohužiaľ, Bitcoin Cash nemá. Práve naopak. Kvôli toxickej minulosti tohto coinu ho ľudia neradi používajú.

Naša rada znie takto:

Ak chcete využiť príležitosť a zarobiť na prípadnej sezóne altcoinov, nech sa páči! Investujte však do kvalitných projektov a spravte si menší prieskum, kým niekde dáte peniaze. Počítajte s možnosťou, že sa stane presný opak. Mali by ste byť pripravení na všetky možnosti. Sledujte kanál BitLink, kde niekoľkokrát týždenne rozoberáme trh v našej show LIVE Trading 2.0.

Čo čítať ďalej?

LIVE Trading 2.0 – Facebook Libra sa rozpadá! Bitcoin stojí

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of