Tesla a AMD konsolidujú, čo ich čaká po prezidentských voľbách?

0

V dnešnej analýze sa zase zameriame na technologický priemysel, kde sa pozrieme na zúbok akciovému titulu AMD a Tesla. Ako určite viete, akciový trh sa už od prelomu augusta/septembra nikam významne neposunul. Začína to však vyzerať, že čoskoro konečne dôjde k väčšiemu pohybu. Aktuálne neutrálna situácia trvá už hrozne dlho a väčší pohyb si teda trhy určite čoskoro vynútia.

Ak bude Bitcoin ďalej stúpať, vláda nám ho zakáže! – tvrdí legenda Ray Dalio

Aktuálna situácia na 1D TF akcií AMD

Akciový titul AMD je vďaka fundamentu to najlepšie, čo sa dá na trhu zohnať. Tento trh je po technickej stránke dlhodobo absolútne učebnicový a pritom nie sú akcie také predražené ako pri iných technologických tituloch. Aj napriek tomu možno mať k AMD dosť výhrad, pretože prieraz S/R levelu 59,14 USD prebehol až príliš agresívne a vytvorili sa aj dva väčšie gapy, ktoré stále nie sú zaplnené.

Dlho som uvažoval o tom, že dôjde práve k throwbacku na S/R leveli 59,14, čím by sa úroveň potvrdila ako support a tie dva gapy sa definitívne zaplnili. Navyše podľa Volume profile je už na spomínanej cenovej úrovni aj value area high, čo funguje samo o sebe ako S/R hranica. Skrátka je tu súbor viacerých faktorov, ktoré z tohto levelu robia unikátnu príležitosť.

Boli ste sa otestovať? Elon Musk varuje, že antigénové testy nefungujú!

Lenže cenový vývoj sa k tomuto práve veľmi nemá a skôr sa to tvári ako snaha o vytvorenie novej rovnováhy vo vyšších cenových hladinách. Vďaka Volume profile vieme, že sa tá rovnováha vytvára v cenovom rozmedzí cca 88 USD – 74 USD. Avšak tie objemy nie sú zatiaľ až také úžasné a vidím tu stále riziko prepadu k supportu na 59,14 USD.

V podstate to na prvú dobrú vyzerá ako postupná reakumulácia pred ďalším odpalom do vyšších cenových hladín. Mne sa ale vôbec nepáči, že by k tomu malo dôjsť bez retestu 59,14 USD a zaplnenia tých dvoch gapov. Musíte chápať, že gapy a ten významný level funguje pre trh ako magnet, a preto je lepšie, keď dôjde k throwbacku teraz, ako omnoho neskôr.

Indikátory

Čo sa týka indikátorov, tak tie sú od začiatku jesene dosť neutrálne. Jednoznačne nevíťazí ani jedna strana trhu, čo je pri stranových korekciách samozrejme normálne.

Apple práve rozbil Intel a AMD, predstavil vlastný M1 procesor pre notebooky

Aktuálna situácia na 1W TF akcií Tesla

Cena akcií Tesla sa od konca augusta nepohla prakticky z miesta. To nie je nič zvláštne vzhľadom k tomu predošlému agresívnemu rastu. Oproti predošlému trhu má tu konsolidácia podobu býčej zástavky, takže to možno považovať za prípravu na prerazenie smerom nahor. My na základe Volume profile vieme, že v rámci patternu sa tvorí aj nová rovnováha.

Ale vizuálne sa mi veľmi nezdá, že by v rámci zakreslenej zástavky bola tá reakumulácia nejako extra mohutná. Čo sa týka volatility, tak tá je už dlhšiu dobu dosť vysoká. To je dané tým, že je na trhu dosť retailu a tí fungujú predovšetkým na emočnom základe. Veľkí hráči však majú trh stále pod kontrolou, pretože na trhu sa dá spoznať tá organizácia.

Inteligentný vývoj trhu sa pozná jednoducho tým, že kurz reaguje na S/R levely. Drvivá väčšina retailu na tieto úrovne kašle a nakupujú/predávajú hlavne emocionálne. V každom prípade, ak cena prerazí z nášho býčieho útvaru, tak možno do istej miery očakávať podobne agresívne pohyby ako v predošlých mesiacoch. Chcem ešte upozorniť, že tie úrovne 551 USD a 655 USD sú z doby pred splitom – nechal som si ich tam len preto, aby som videl, či ich bude trh aj v budúcnosti rešpektovať.

Indikátory

Terajšie hodnoty RSI sú asi 60 bodov. Priestor na prípadný rast sa teda vytvoril. Nečudoval by som sa však, keby malo vyššie cenové high nižšie high na indikátore.

Záver

Dokonca aj na technologickom trhu je to v tejto dobe trochu neisté, ale čoskoro by sme sa mali dočkať nejakého rozuzlenia. Prelom novembra/decembra býva väčšinou vo volatilnejšom duchu. Ale na druhej strane, ku koncu decembra by mal byť väčší pokoj a zase sa všetko môže rozbehnúť až v januári.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

STREAM o 20:00 Veľryby rozhodujú, čo bude s Bitcoinom! Je nové high dobrá správa?

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre