ANALÝZA – Bitcoin po víkende testuje maximum! Prebieha distribúcia, čo to znamená?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin (BTC) sa od mojej poslednej analýzy stále technicky posúva, aj keď to už  ten posledný týždeň nie je príliš agresívne. Skrátka, zo správania trhu možno spoznať, že nakupujúcim dochádza šťava, čo medvede môžu každú chvíľu využiť. Navyše štruktúra trhu aktuálne do veľkej miery pripomína jednu z Wyckoffových distribučných schém.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Trhová štruktúra má nepochybne podobu rising wedge, čo je vzhľadom na kontext trhu ešte o to viac bearish. Od marca totiž neprebehla žiadna väčšia korekcia, trh je prepálený a záver patternu je pri jednej z kľúčových rezistencií na 17 169 USD. A ako som v úvode spomenul, tak tá aktuálna štruktúra trhu je charakteristickou distribučnou schémou.

Že je nemalý dopyt a ponuka v cenovom rozmedzí 14 800 USD – 16 300 USD dokazuje aj Volume profile. Nejaká výmena tu skrátka prebieha a veľmi si nemyslím, že ide zo strany inštitucionálnych obchodníkov o reakumuláciu. Na základe toho, ako tá štruktúra vyzerá, tak sa prikláňam k tomu, že celý november prebieha postupná distribúcia.

Navyše mám problém s tým, že za posledných 48 hodín trh nemá vôbec žiadne objemy. Pozitívom je akurát fakt, že nakupujúci prejavili iniciatívu brániť S/R level 15 848 USD, ale bull volume je také nijaké. Veľmi tomu čerstvému odrazu preto neverím.

Prečítajte si: Čo čaká Bitcoin v závere roka? Z tohto grafu vás zamrazí

Indikátory

Na MACD sa chystá bullish cross a čo sa týka RSI indikátora, tak tu stále prevláda pozitívne momentum. Všimnite si ale, že aj keď kurz Bitcoinu posilňuje, tak krivka indikátora veľkú zotrvačnosť nemá.

Wyckoffova distribučná schéma

Ako som už párkrát spomenul, tak tá aktuálna trhová štruktúra je v podstate rovnaká ako Wyckoffova distribučná schéma. Respektíve, fázy A a B máme skoro za sebou a teraz by mala prísť fáza C, ktorá je charakteristická síce rastom, ale v sprievode výrazne zníženej volatility. Fázu D jednoducho spoznáme tak, že dôjde k vytváraniu nižších high a low.

3 overené spôsoby, ako získať pasívny príjem z kryptomien – VYSVETLENÉ DeFi, Lending, Staking

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

Z denného grafu už možno veľmi ľahko spoznať, aké šialené rally má Bitcoin za sebou. V podstate päť týždňov nedošlo k žiadnej väčšej korekcii a samotná expanzia je podmienená zakreslenou trendovou čiarou, ktorá má extrémne strmý sklon. Expanzia pod príliš strmým sklonom nikdy jednoducho dlho nevydrží a preto mi veľmi nedáva zmysel uvažovať nad tým, že by cenu odpálili k 20 000 USD.

Nemožno vylúčiť, že Bitcoin nie je schopný tých cca 17 000 USD škrtnúť, ale prieraz sa zdá dosť nepravdepodobný. Je však dobre, že rovnako ako pri 14 500 USD, tak aj na 15 826 USD kurz zareagoval na dotyk pozitívne. Preto možno o týchto úrovniach uvažovať ako nad supportmi.

Ale zase na druhej strane je potrebné uviesť na pravú mieru, že tie poklesy nemali vôbec silu a preto bol odraz jednoduchý. Keby som to mal povedať na rovinu, tak o tom, čo je naozaj spoľahlivý support sa rozhodne až pri väčšom drope.

Ako najlepšie zarobiť v dobe HYPU? TOP tipy na trading kryptomien

Indikátory

Na indikátore RSI v prekúpenej oblasti je dosť veľká medvedia divergencia, a ak sa podarí cene urobiť vyššie high, tak tá divergencia bude asi dvojnásobná. Aj napriek tomu, že cena má tendenciu posilňovať, tak sa to úmerne vo vývoji krivky nezrkadlí. Inak, pre histogram MACD platí to isté a taktiež je tu divergencia.

Záver

Tento týždeň bude pre Bitcoin veľmi napínavý, pretože sa asi ukáže, či máme naozaj pred sebou tvoriacu sa distribučnú schému. V každom prípade zneplatnenie tejto distribučnej schémy by definitívne nastalo prierazom rezistencie na S/R leveli 17 169 USD.

Dnes večer streamujeme na našom kanále BitLink! Nenechajte si ujsť našu show a nezabudnite sa pripojiť o 20:00

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.