Ak bude Bitcoin ďalej stúpať, vláda nám ho zakáže! – tvrdí legenda Ray Dalio

1

Hedge-fond legenda a miliardár Ray Dalio sa nedávno vyjadril k úspechu Bitcoinu a jeho správa pre svet je naozaj znepokojujúca. Verí, že ak bude Bitcoin pokračovať vo svojej spanilej jazde, vlády ho začnú vnímať ako hrozbu a zakážu kryptomeny.

Hodnota Bitcoinu v posledných rokoch stabilne prekonáva akciové indexy a uznávaní obchodníci či dokonca inštitúcie a banky ho považujú za dobrú dlhodobú investíciu. Časy, keď sa všetci z Bitcoinu smiali a nakupovala ho banda internetových geekov, sú dávno preč.

“Ročná návratnosť Bridgewater Pure Alpha II fondu: -18%, Bitcoin +115%”

referuje CEO spoločnosti Grayscale Barry Silbert.

Ray Dalio je riaditeľom tohto fondu. Samozrejme, porovnávať hedge fond s decentralizovanou kryptomenou nie je úplne košer, no aspoň vieme, prečo Dalio nemá Bitcoin v láske.

Prečo si Ray Dalio myslí, že vlády zakážu Bitcoin?

Daliova skepsa voči kryptomenám a hlavne voči Bitcoinu sa opiera o hrozbu zo strany regulátorov.

Ak kryptomeny zaznamenajú výraznejší rast, vlády proti nim zakročia a zvýšia snahy o ich obmedzovanie. I keď, Dalio nešpecifikoval cenu, pri ktorej podľa neho vlády začnú reagovať. Hádame, že by to mohlo byť 54 000 $. Na tejto cenovke totiž kapitalizácia Bitcoinu prekoná magický bilión dolárov.

“Nemyslím si, že kryptomeny uspejú tak, ako to ľudia očakávajú.”

– povedal nedávno v rozhovore pre yahoo.finance

Jeho pohľad zdieľajú aj ďalší vládni príslušníci. Bývalý prezident USA Donald Trump sa napríklad k Bitcoinu vyjadril v júni 2019. Na margo tejto kryptomeny napísal:

“Nie som fanúšik Bitcoinu a ďalších digitálnych mien. Nie sú to peniaze a ich hodnota nie je založená na ničom reálnom. neregulované krypto aktíva môžu byť použité na ilegálne aktivity vrátane obchodovania s drogami.”

Podobne ako dolár…

Na druhej strane, Barack Obama v roku 2016 Bitcoin popísal takto:

“Každý chodí po svete so švajčiarskou bankou vo vrecku.”

Mali by sme sa v Európe obávať zákazu Bitcoinu?

Európska únia nedávno avizovala, že má v pláne kompletne zregulovať kryptomeny. Prvé regulácie zverejnené európskou komisiou síce majú dosť veľa múch a úplne by EÚ odstrihli od mnohých DeFi projektov, no veci sa rýchlo hýbu. EÚ nemá v pláne zakazovať digitálne meny, ani iné technologické projekty založené na blockchaine a je dosť pravdepodobné, že USA budú nasledovať príklad Európy a vytvoria podobné zákony.

Regulácie EÚ by však mohli nepríjemne dopadnúť na malé zmenárne či krypto bankomaty. Viac sa dočítate v tomto článku:

EÚ kompletne zreguluje kryptomeny – Je to koniec ATM a malých zmenární?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
denonm

Zde je to, co se stane, pokud se USA pokusí zakázat bitcoiny (Raoul Pal): https://dailyhodl.com/2020/11/14/raoul-pal-heres-what-will-happen-if-the-us-tries-to-ban-bitcoin/