Poznáte blockchainového banditu? Tento hacker pomerne jednoducho nahromadil 90 miliónov dolárov

Novinky Známy hacker sa prebudil
Známy hacker sa prebudil. Zdroj: shutterstock.com/Nick N A/Gorodenkoff
Kvakomat PC bannerBitmarkets

Hacker známy pod prezývkou „blockchainový bandita” si v minulosti na svoje konto pripísal až 90 miliónov dolárov, ktoré podľa denníka Cointelegraph získal zo slabo zabezpečených kryptomenových peňaženiek. Trvalo niekoľko rokov, kým sa rozhodol, že tieto prostriedky presunie.

Známy hacker sa prebudil

Za necelých 6 rokov dokázal „blockchainový bandita” ukradnúť prostriedky v celkovej hodnote viac ako 90 miliónov dolárov. Nemal to až tak ťažké, keďže tieto peniaze získal z nedostatočne zabezpečených peňaženiek, ktorých súkromné kľúče bolo ľahké prelomiť. Nahromadené kryptomeny sa podľa portálu Chainalysis dali po dlhom čakaní do pohybu.

Máme veľké podozrenie, že sa bandita rozhodol presunúť svoje prostriedky, čím reagoval na nedávny rast kryptomien,” uvádza sa v správe spoločnosti Chainalysis.

Odkiaľ vzišla prezývka blockchainový bandita? Toto prirovnanie dostal tento hacker po tom, čo dokázal do posledného etherea či bitcoinu vyprázdniť viac ako 10 000 peňaženiek po celom svete.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bezpečnostná previerka ukázala, že tento hacker mal naprogramovaný uzol, ktorý automaticky odčerpával prostriedky z peňaženiek klientov.

Bezpečnosť je základ

Blockchainový bandita je len ďalším dôkazom toho, aké dôležité sú vaše heslá a bezpečnostné kľúče v stále zraniteľnom svete kryptomien. Nejde len o hackerov, ale aj o množstvo kryptomenových podvodov, ktoré vás môžu pripraviť o vaše peniaze.

Viac si môžete prečítať v našom článku: Kryptomenové podvody – ako vás pripravia o peniaze a ako sa pred nimi chrániť

Nie je žiadnym prekvapením, že najväčšia koncentrácia hackerov je zaznamenaná na dark webe. Sektor kryptomien naďalej nie je súčasťou žiadnych regulačných zákonov, ktoré by mohli pozastaviť využívanie týchto aktív na rôzne nelegálne činnosti. Je jasné, že aj keby sú kryptomeny regulované, nepodarilo by sa úplne zastaviť ich nelegálne využitie.

Poznáte Dark Web?

Poznáte Dark Web? Zdroj: shutterstock.com/DC Studio

Dark web môžeme definovať ako časť internetu, ktorá je dostupná len na základe toho, že disponujete špeciálnym softvérom. Práve vďaka svojej anonymite sa stali kryptomeny obľúbeným platobným prostriedkom na dark webe či už pre mafiu, hackerov, teroristov alebo drogových dílerov.

Ak sa zaujímate o túto tematiku, môžete si prečítať náš článok, ktorý podrobne popisuje fungovanie dark webu a jeho spojitosť s kryptomenami: Kryptomeny, mafia a dark web. Mýty a fakty

txbOkazio mobil