ANALÝZA – Canopy Growth Corporation – Veľká šanca v podobe reverzného dna

Kategorie: Analýzy, Ekonomika, Titulky
canopy marihuana akcie trading11

Je to už viac ako týždeň od môjho posledného príspevku na akcie spoločnosti Canopy Growth Corporation (CGC). Vtedy išlo dosť o makro pohľad. Teraz sa naopak pozrieme na nižšom časovom rámci, ako situácia vyzerá z dohľadnej minulosti. Ona síce tá nákupná horúčka už veľmi dávno ustala, ale až na nižšom časovom rámci som si všimol, že sa tu vytvorilo reverzné dno, čo je pre trh ďalšia veľká šanca na cestu up. Oproti maximálnej cene akcie spadli hlboko, takže, ak tu máme reverznú štruktúru, tak to znamená obrovský potenciál.

Aktuálna situácia na 4H TF CGC/USD

Pokles trval približne rok a pol. Strata predstavovala vyše 77 % od maximálnej ceny. A viete, čo sa hovorí v učebniciach? Že keď sa akcie spoločnosti prepadnú o viac ako 65 %, tak je to mŕtvy trh. No, trh vyzeral naozaj hrozivo, ale naskytla sa tu šanca práve v podobe rastúceho triangla. Rastúce trojuholníky sú buď na pokračovanie trendu v bull trende, či ako reverzné štruktúry v klesajúcom trende. A sú celkom efektívne a spolu s reverznou H & S veľmi časté na dne. Pokles ceny má dno na 14 USD, kde začal poriadne veľký impulz up sprevádzaný zvýšenými objemami.

To je v podstate potvrdenie pre tento pohyb. Avšak s rezistenciou 22,18 USD bol evidentne problém, a tak sa trh skonsolidoval do podoby tejto štruktúry. Veľkou výhodou týchto reverzných štruktúr je, že na obrat trendu fungujú ako silná opora. Keď kurz proste iba pumpne bez tejto opory, nemá sa potom pri oslabení zotrvačnosti od čoho odraziť. Nehovoriac o tom, že obratové patterny medvede naozaj shortovať nechcú. Ak teda nie sú cvoci či diletanti.

Breakout z triangla

Všimnite si, ako sú od toho impulzu z polovice novembra objemy oveľa väčšie, ako to bolo predtým. Z toho môžeme usudzovať, že nakupujúci využili príležitosť a akumulovali. Po breakoute z triangla sa objemy ešte viac zvýšili a pohyb tým zase potvrdili. Postup ceny up sa zastavil až na S/R leveli 25,35 USD a od tej doby tu máme stabilný pokles v rámci zakresleného kanála. Aktuálne máme po čerstvom dotyku kurzu so supportom 22,18 USD. Túto hladinu teda môžeme považovať aj za úroveň hornej hrany reverzného triangla.

V podstate teda ide o retest hornej hrany štruktúry, takže očakávam konsolidáciu nasledovanú odrazom up. Proste, po technickej stránke to vyzerá naozaj sľubne. Nič ale samozrejme nie je isté a ten odraz od aktuálneho supportu je nutný. Ak zlyhá, tak tá reverzná štruktúra s veľkou pravdepodobnosťou failnula tiež.

Indikátory

Z RSI je poznať, že vydychuje, a tým sa vytvoril priestor na ďalší mohutný postup kurzu. Určite by ale krivka indikátora nemala spadnúť pod 30 bodov, kde je už prepredaná oblasť. MACD nám signalizuje negatívne momentum, ale nemá to významnú silu.

Záver

Ako som už povedal, technická stránka veci vyzerá celkom dobre. Máme tu reverznú štruktúru, z ktorej kurz prerazil do vyšších cenových hladín. Hlavne je to výborná opora pre to, aby sa to tak ľahko nezrútilo. Momentálna korekcia teda nie je nič hrozné, ale naopak žiadané. Len potrebujeme, aby to aktuálne support vydržal a došlo k impulznému odrazu kurzu. 

Čo čítať ďalej?

31.01.20 Technická analýza ETH/USD – Na weekly MACD máme po bullish crossu!


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste náš náš slovník.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na krypto trhoch sú veľmi rizikové !!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav J.