Tezos spája sily s kórejskou univerzitou, aby podporil blockchain

BITmarkets BITmarkets

Juhokórejská pobočka Tezos Foundation sa dohodla s Yonsei univerzitou. Cieľom univerzity je rozvinúť potenciál talentovaných žiakov a vytvoriť tak nových odborníkov na blockchain.

„Vďaka tejto dohode vznikne niečo skvelé, z čoho budú môcť profitovať obe strany. Noví odborníci sú veľmi žiadaní, a ak sa žiaci budú zapájať do projektov s blockchainom, môže vzniknúť mnoho zaujímavých vecí.”

Centrum pre výskum digitálnej spoločnosti v Soule na Yonsei univerzite sa bude spolu s nadáciou Tezos Korea zameriavať „na spoluprácu na blockchaine, na vzdelávanie a na výcvik odborníkov v oblasti vývoja inteligentných zmlúv (smart kontraktov).”

Nadácia Tezos na začiatku tohto roka oznámila výzvu na predkladanie návrhov na granty. Spravila tak po tom, ako poskytla pomoc štyrom samostatným inštitúciám pre vývoj blockchainových technológií a inteligentných zmlúv. Traja ďalší príjemcovia dotácií dostali granty na vývoj nástrojov a aplikácií na stabilitu blockchainového ekosystému.

Nadácia taktiež uzavrela dohodu s PricewaterhouseCoopers (PwC), aby im mohla previesť externý audit financií.

Záver

Vyzerá to tak, že Tezos a jeho nadácia zatiaľ uzatvárajú dohody, ktoré majú obrovský potenciál pre budúci rozvoj celej platformy a blockchainu ako takého. To si ceníme, mnoho projektov má totižto krásne whitepapery a roadmapy, ale ich denným chlebom sú len krátkodobé ciele, ktoré samozrejme nie sú viditeľné hneď, no ich dopad je minimálny.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.