Ťažiari si hľadajú nový domov – kam majú namierené po odchode z Číny ?

Novinky Krypto Ban Čína
Krypto Ban Čína , Zdroj:www.shutterstock.com/vectopicta
Wallstreetpepe PC banerWallstreetpepe ICO mobil baner

Pred niekoľkými mesiacmi otriasli kryptosvetom správy, že ťažiari budú musieť opustiť Čínu. Koncom mája tohto roka vyšlo najavo, že čínske úrady sa pripravujú na zákaz ťažby bitcoinov. Medzi zakázané činnosti patrí nákup aj obchodovanie s kryptomenami.

V dôsledku týchto obmedzení miera hashovania bitcoinov ukázala jeden z najväčších poklesov v histórii. Čínsky podiel na ťažbe bitcoinu klesol od začiatku roka až o 55 %!

Môže ťa zaujímať: Legislatíva v Indii o kryptomenách bude jedinečná – slová predsedu finančného výboru

Odchod – kam pôjdu ťažiari ?

Jediným východiskom bol odchod do druhých krajín. Kam sa teda ťažiari presťahovali a ktoré krajiny sa môžu stať novým centrom ťažby?

Prvá krajina – USA. Tento rok sa viac ako štvornásobne zvýšil podiel na svetovej ťažbe bitcoinu – z 4,1 % na 16,8 %. Spojené štáty za posledné roky budovali svoju hostiteľskú kapacitu už dávno, a to aj keď kryptomeny zažívali značný pokles. Americké ťažobné spoločnosti boli aktívne aj vtedy, keď o Bitcoin nebol v roku 2017 taký veľký záujem ako v súčasnosti. V Amerike majú navyše jedny z najlacnejších zdrojov energie na planéte, z ktorých – čo je v súvislosti s BTC dôležité – mnohé sú obnoviteľné.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kolosálne krajiny Ázie

Druhá krajina – Kazachstan. Počas tohto roka preukázal silný rast svojho podielu na ťažbe bitcoinov – nárast z 1,4 % na 8,6 %. Kazachstan hraničí s Čínou, preto náklady na prepravu sú lacnejšie ako napríklad do USA. Podmienky na ťaženie v Kazachstane sú pre  kryptoťažiarov veľmi prijateľné.

Rusko taktiež zvýšilo svoj podiel na svetovej ťažbe, a to na 6,5 %. Ruská asociácia kryptografického priemyslu a blockchainu (RACIB) v júli 2021 poukázala na výhody ťažby v krajine a na prebytok lacnej elektrickej energie.

Ťažiari, samozrejme, nezmiznú, len zmenia svoju polohu. Tým, že sa zákony po celom svete neustále menia, je ťažké predpovedať, v ktorej krajine sa natrvalo udomácnia.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – korekcia pokračuje, kde sa nachádza kľúčový support?

Okazio PCtxb