btc china

Niekoľko týždňové negatívne správy a udalosti, ktoré tvrdo zasiahli svet kryptomien a najmä Bitcoin, môžu mať v konečnom dôsledku veľmi pozitívne účinky. Ku danej situácií sa vyjadril aj jeden z prvých prevádzkovateľov burzy BTC a spoluzakladateľ Zap Protocol, Nick Spanos. Podľa neho je len otázkou času, kedy sa trh kryptomien zo vzniknutej situácie spamätá.

“Bitcoin je nezastaviteľný stroj. Ak ho nedokáže rozdrviť druhá najväčšia ekonomika sveta tak ho neporazí nič.”

Aktuálne je logicky na trhu menej minerov v pomere k objemu transakcií. Náročnosť ťažby však neustále klesá.

“V súčasnosti sa ťažba vo veľkých ťažobných spoločnostiach neustále zvyšuje. Algoritmus Bitcoinu sa približne každé dva týždne upravuje tak, aby umožnil vyťažiť jeden blok transakcií každých 10 minút. Samotná ťažba sa teda stala jednoduchšou a a zároveň ziskovejšou. Toto je recept nato, aby sa do ťažobného priemyslu vrátilo viac minerov.”

Podľa Spanosa sa mineri budú po vyhostení z Číny snažiť nájsť najbližšie miesto s prijateľnými podmienkami ako je napríklad Kazachstan, Irán a Rusko.

StormGain

S pozitívnou reakciou prišiel aj generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Mike Novogratz, ktorý považuje zákaz čínskej vlády za veľké pozitívum pre BTC. Májová korekcia z historického maxima 65 000 USD, po ktorej prišla vysoká volatilita, bola úspešným testom pre celý svet kryptomien.

Chceš sa naučiť obchodovať na burze a získať plnú podporu od našich traderov? Využi našu letnú 50 % zľavu na VIP členstvo. Čaká ťa denný update trhu na 90 párov, signály, denný video update, live streamy a letná škola tradingu.

Podľa týchto údajov nás už nečaká žiadny veľký výpredaj – vráti sa Bitcoin konečne na býčiu vlnu?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.