Kryptomena Aptos
Kryptomena Aptos. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Táto kryptomena len za 3 dni dosiahla zhodnotenie až 50 %. Zároveň ide o novú mincu, ktorá čelila vážnym problémom hneď po uvedení na burzu Binance. Aj keď úvodný vstup na trh nebol jednoduchý, stále existuje mnoho dôvodov, prečo by mohla táto kryptomena uspieť. Čo bol hlavný dôvod nedávneho rastu kryptomeny Aptos (APT)?

Aptos je blockchain vrstvy 1 založený na Proof of stake, ktorý kombinuje paralelné spracovanie transakcií s novým inteligentným zmluvným jazykom s názvom Move, aby sa dosiahla rýchlosť viac ako 100 000 transakcií za sekundu. Projekt je považovaný za technologického nástupcu opusteného blockchainového projektu Meta Diem.

Spoločnosť Aptos prvýkrát vstúpila na kryptomenový trh v marci tohto roku po tom, čo sa ukázalo, že získala 200 miliónov dolárov v počiatočnom kole vedenom renomovanou spoločnosťou Andreessen Horowitz. V júli startup získal ďalších 150 miliónov v kole financovania vedenom spoločnosťami FTX Ventures a Jump Crypto, predtým, ako jeho ocenenie o dva mesiace neskôr dosiahlo 4 miliardy dolárov pri zvýšení rizikového kapitálu vedeného spoločnosťou Binance Labs.

Po uvoľnení aidropu čelil Aptos masívnemu nárastu predajného tlaku, čo spôsobilo prepad z 15 na 7 dolárov. Aptos už pred zalistovaním na burzy získal obrovskú podporu od inštitucionálnych investorov. Hlavným dôvodom je prepojenie projektu s DIEM spoločnosti Meta, ktorý sa stal zastaralým po tom, čo čelil regulačnému obmedzeniu. Veľké percento inštitucionálnych investorov spôsobilo prudký nárast ceny tokenu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aptos momentálne konsoliduje

Ako vidíme na grafe nižšie, cena najprv narástla o 50 % za pomerne krátku dobu a momentálne konsoliduje. Konsolidácia formuje klesajúci trojuholník, ktorý sa čoskoro uzavrie. Z tohto hľadiska môžeme očakávať zvýšenú volatilitu. Ak cena uzavrie trojuholník poklesom pod support na hladine 9 dolárov, pravdepodobne budeme svedkami minima na hodnote približne 7,50 dolárov.

Aptos: trhová cena. Zdroj: TradingView
Aptos: trhová cena. Zdroj: TradingView

Naopak, ak bude dopyt dostatočný, cena môže pokračovať v rastúcom trende. Objemová štruktúra ale naznačuje, že z krátkodobého hľadiska dominujú predávajúci. V súčasnosti je potrebné počkať si na uzatvorenie trojuholníka a vytvorenie lokálneho minima. Ďalšie minimum bude s vysokou pravdepodobnosťou vyššie ako to posledné na úrovni 7 dolárov. Následne je vhodné otvárať nákupné pozície v prípade, že cena prekoná maximum medzi týmito dvoma rastúcimi minimami.

Prečítaj si tiež: Scenár, o ktorom nikto nechce počuť! – Bitcoin sa pripravuje na najhoršie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance