BNB čaká rast. Zdroj: shutterstock.com/Diego Ioppolo

Token BNB burzy Binance patrí medzi najkvalitnejšie kryptomenové projekty v súčasnosti. Pre toto tvrdenie existuje niekoľko vážnych a overiteľných dôvodov, ktoré by mali investori poznať. Ešte skôr, ako sa pustíme do 3 dôvodov, prečo BNB môže v nasledujúcich rokoch výrazne narásť, pozrime sa na niekoľko vlastností tokenu BNB.

BNB je natívny token siete Binance Chain, ktorý založil tím okolo najväčšej kryptomenovej burzy Binance. Ide o jeden z mála skutočne deflačných tokenov, keďže kvartálne sa spaľuje istý počet tokenov, čo na jednej strane znižuje ponuku, na druhej dopyt ostáva rovnaký, keďže BNB slúži ako transakčné platidlo v rámci siete a platidlo za poplatky na burze Binance. Súčasne ide o kryptomenu, ktorá ako jediná v pomere inflácie a stakingového výnosu poskytuje skutočné zhodnotenie, čo sa o iných kryptomenách na princípe Proof of stake nedá povedať.

Čítaj tiež: Má zmysel staking kryptomien? Najnovší výskum vás nepríjemne prekvapí

Čaká BNB raketový rast?

Analytici sa predbiehajú v tom, ktorá kryptomena najbližšie cenovo vyletí. Z fundamentálneho hľadiska si však pri málo kryptomenách môžeme byť istí, že v budúcnosti skutočne narastú. Pohybujeme sa len vo sfére pravdepodobností. Token BNB však patrí medzi kryptomeny, ktoré majú za sebou veľmi silné ako fundamenty, tak aj technické ukazovatele, ktorá naznačujú, že BNB ešte nedosiahol svoj skutočný cenový strop.

1. Tokenomika

Prvým dôvodom, prečo BNB bude s istotou rásť, je tokenomika. Maximálny počet mincí BNB je 200 000 000, v súčasnosti je v ponuke 159 978 060. Je pravda, že väčšinu mincí kontroluje niekoľko peňaženiek, ktoré patria burze Binance, ale to môže byť výsledkom toho, že používatelia burzy Binance platia za transakcie práve v tokene BNB. Kvartálne spaľovanie štvrťrok čo štvrťrok znižuje ponuku, čo robí kryptomenu stále cennejšou.

2. Kazachstanská vláda a BNB

Riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao na Twitteri oznámil, že Národná banka Kazašskej republiky začlení svoju digitálnu menu centrálnej banky (tzv. CBDC) do BNB siete. To je pre blockchain pozitívna správa, pretože partnerstvo medzi Binance a Kazachstanom môže viesť k ešte väčšiemu záujmu o sieť BNB.

K popularite tokenu BNB prispieva aj fakt, že burza Binance má spolurpacovať s miliardárom Elonom Muskom na eliminácii botov na Twitteri, ktorého sa nedávno ujal práve Musk.

3. BNB rastie v páre s BTC

BNB prelomil cenový rekord v páre s Bitcoinom. Stalo sa tak 30. októbra, keď podľa platformy Tradingview BNB nakrátko prekonalo hranicu 0,1500 BTC a dosiahlo 0,1526. Hoci išlo o chvíľkový rekord, naznačuje to rastúcu silu tokenu BNB. Podľa predikcií počas budúceho rastúceho cyklu môžeme očakávať, že BNB reálne dosiahne hodnotu viac ako 1000 dolárov za 1 token. S rastúcou adopciou a reguláciami, ktoré by mali vojsť do platnosti v rokoch 2023/2024 by cena mohla byť ešte väčšia.

Čítaj ďalej: 28-ročný krypto-milionár radí, ako zbohatnúť na kryptomenách. Čo odporúča?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance