Svet nie je doteraz na kryptomeny pripravený – tvrdí CEO Kaspersky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Eugene Kaspersky, výkonný riaditeľ spoločnosti Kaspersky (gigant z odvetvia kyberobrany), povedal v nedávnom rozhovore, že „kryptomeny sú skvelý nápad, ale svet ešte nie je pripravený”.

Jedna digitálna mena

Kaspersky rozvinul svoju domnienku, že v budúcnosti – „možno za 100 rokov” – svet zastreší jedna vláda, ktorá bude mať jednu digitálnu menu. Podľa Eugena „ak chceme mať kryptomeny, musí byť svet zjednotený”.

Tvrdí tiež, že v budúcnosti si kryptomeny nebudú príliš konkurovať, pretože predpovedá nadvládu jednej meny.

„Môžu byť k dispozícii rôzne meny, ale v globálnom meradle bude iba jedna.”

– povedal.

O tom, že bude jedna digitálna mena minimálne vo svete internetu, hovorí aj zakladateľ Twitteru. On si však myslí, že to bude práve Bitcoin.

Kryptomeny sa musia vyvinúť a spoločnosť tiež

Kaspersky tiež povedal, že podľa neho budú ďalšie nové meny digitálne, avšak „dnešné digitálne meny, ako je napríklad Bitcoin, nemôžu nahradiť existujúci finančný systém.”

„Niektoré z myšlienok a technológií, na ktorých sú založené kryptomeny, možno v budúcnosti s drobnými úpravami použiť.”

Kaspersky už vyjadril podobný názor v decembri 2015, kedy uviedol, že kryptomeny sú skvelý vynález, ale je presvedčený, že tento svet ešte nie je geopoliticky pripravený na ich použitie.

Čo čítať ďalej?

Venezuelská vláda ako prvá na svete uznala Bitcoin a Litecoin!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.