Konkurencia pre Trezor a Ledger? Hardvérová kryptopeňaženka do SIM slotu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Americký startup VaultTel predstavil novú hardvérovú kryptopeňaženku, ktorá je navrhnutá tak, aby sa zmestila do slotu na SIM karty pri mobilných telefónoch.

Nové riešenie pre hardvér peňaženky

Riešenie údajne kombinuje mobilnú aplikáciu a hardvérový čip, nazvaný VaultTel Card. Túto kryptopeňaženku bude možné zakúpiť od dnešného dňa v USA a ďalej i v európskych krajinách prostredníctvom dcérskej spoločnosti VaultTel v Spojenom kráľovstve.

Viete, aký rozdiel je medzi jednotlivými peňaženkami? 

Peňaženka využíva biometrickú autentizáciu spolu so šifrovacím štandardom vojenskej triedy AES 512, uvádza sa v tlačovej správe. Podľa vyjadrenia firmy môžu používatelia VaultTel kartu uzamknúť na použitie v jedinom zariadení a na určitú zemepisnú polohu.

Na ukladanie finančných prostriedkov môžu zákazníci buď vložiť kartu VaultTel dovnútra nepoužívaného slotu na SIM karty, v prípade zariadenia s dvojitou SIM kartou, alebo pripojiť čip k telefónu prostredníctvom príslušenstva. Mobilná aplikácia potom umožní používateľom prístup k rozhraniu, kde môžu nakladať so svojimi uloženými prostriedkami.

Konkurencia nespí

Vo februári, po týždňoch povestí a špekulácií, oznámil juhokórejský technologický gigant Samsung oficiálne počas Mobile World Congress, že jeho nový smartfón Galaxy S10 bude obsahovať digitálnu peňaženku, ktorá podporuje Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), token COSMEE (COSM) a token Enjin (ENJ).

Môžete si prečítať viac: Samsung Galaxy S10

V januári predstavila spoločnosť Ledger svoju novú peňaženku Bluetooth Ledger Nano X, ktorá má kapacitu na ukladanie 100 rôznych kryptomien. Ďalej spoločnosť vydala Ledger Live – mobilnú aplikáciu pre Android a iOS, ktorá umožňuje majiteľom peňaženiek Nano X používať svoju peňaženku bez potreby kábla cez mobilné zariadenie a pripojenie Bluetooth.

O kryptopeňaženke nájdete viac informácií tu: Ledger Nano X

Záver

Riešenie vyzerá zaujímavo. Otázka však je, čo sa stane, ak vám telefón s týmto čipom niekto odcudzí alebo ho jednoducho stratíte. Preferujete hardvér peňaženky? A akú používate?

Zdroj: Cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka