Švajčiarska burza akcií svojim klientom sprostredkuje obchodovanie XRP!

BITmarkets BITmarkets

Kryptomeny krok za krokom prenikajú aj do sveta regulovaných aktív. Po Bitcoine a Ethereu najväčšia švajčiarska burza akcií Swiss SIX Group na svoju platformu zalistovala ETP derivát tokenu XRP!

SIX v blízkej budúcnosti plánuje vytvorenie ETP derivátov aj pre kryptomeny Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Stellar (XLM) a EOS (EOS).

Ako sme písali v novembri 2018, burza SIX na svoju platformu zalistovala prvé regulované ETP založené na kryptomenách známe ako Amun Crypto Basket ETP. Nájdete ho pod skratkou HODL. Tento mini krypto-index sleduje hodnoty kryptomien Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash a Litecoin. Na burze SIX tiež nájdete Bitcoin a Ethereum ETP so skratkami ABTC a AETH.

Podľa dát burzy SIX je Amun Crypto Basket ETP najobchodovanejšie ETP na tejto platforme. Bohužiaľ, jeho hodnota od novembrového spustenia kvôli prepadom na krypto-trhu klesla z 15 $ na 13 $.

Čo je ETP? – (Exchange traded products)

Ide o druh cenného papiera. ETP kontrakty si držia cenu svojho podkladového aktíva (komodita, mena, akcia alebo úroková sadzba). V tomto prípade ide o cenu tokenu XRP.

Čo čítať ďalej?

Tone Vays – Až Bitcoin zase začne rásť, altcoiny skrachujú!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: