Tone Vays – Až Bitcoin zase začne rásť, altcoiny skrachujú!

BITmarkets BITmarkets

Tone Vays, známy influencer v priestore kryptomien, nedávno prišiel s tvrdením, že bear market nebude na konci, pokiaľ „nezomrie” väčšia časť altcoinov. Podľa jeho mienky sa už nebude opakovať bublina altcoinov, ako to bolo na konci roka 2017. Altcoiny sú podľa Vaysa na ceste k viac-menej rýchlej smrti. Je to naozaj tak? A čo nás môže čakať v blízkej budúcnosti?

Altcoiny ako boxovacie vrece

Vays je zarytý BTC maximalista. Pre ostatné altcoiny v podstate nevidí využitie. Podľa jeho mienky sú to jednoduché kópie originálneho blockchainu BTC. Aj preto sa domnieva, že všetky altcoiny začnú pomerne rýchlo miznúť a budúci trhový cyklus jasne ukáže, že altcoiny zmiznú do zabudnutia. Dominancia BTC na trhu podľa neho postupne porastie až na 100 %.

V komunite sa okolo tohto tvrdenia strhla pomerne vyostrená debata. Tá bola však z môjho pohľadu úplne irelevantná, pretože Vays svoje tvrdenie nikdy nezdôvodnil ničím iným ako svojimi názormi, domnienkami a špekuláciami. A krypto nás učí, že je lepší jeden dôkaz ako tisíc názorov.

Viac o akciovom trhu – Technická analýza akcií spoločnosti Tesla

Podľa môjho názoru sa katastrofálne mýli a ako vplyvný človek do svojho omylu zahŕňa aj veľa ľudí zo svojej komunity. Ak by totiž altcoiny mali naozaj „vyhynúť”, musí to mať overiteľný dôvod. Vays teda tvrdí, že sú to len kópie. Toto tvrdenie však možno vyvrátiť v priebehu okamihu. Ethereum prinieslo na svetlo sveta smart kontrakty. Vec, ktorú môže urobiť aj BTC, ale neurobil ju.

Rôzne smery vývoja

Ethereum získalo významný náskok v oblasti smart kontraktov a jeho cena rastie aj vďaka jeho používaniu k novému ekonomickému modelu ICO. Hoci je XRP často kritizované, aj tak nemožno poprieť, že si svoju hodnotu drží veľmi dobre a jeho verní mu dôverujú. A pritom to nie je kópia BTC, ale úplne iný systém. IOTA je postavená na technológii DAG, ktorá je výrazne odlišná od blockchainu a aj tak stále existuje a nadväzuje nové partnerstvá v industriálnom svete.

A prečo by mali altcoiny skončiť práve teraz? Potom čo demonštrovali nielen funkčnosť (decentralizované burzy na ETH či NEO chainoch), ale tiež záujem ľudí, keď pri poslednom bull rune stabilne klesala BTC dominancia. Odpoveď je jednoduchá. Altcoiny nezomrú a rozhodne nie tak skoro. Takýto proces potrvá niekoľko rokov a bude lemovaný potrebou. Ak by sa ukázalo, že altcoiny naozaj nie sú potrebné, potom zmiznú. To sa však nedá v priestore zameranom na špekulácie povedať.

Informácie o indexe S&P 500 – Analýza S&P 500 – Zastávka pri rezistencii

Vymieranie altcoinov je v podstate na konci. Stále budú ubúdať tí najslabší hráči, ale dovolil by som si tvrdiť, že z terajších top 100 coinov pravdepodobne nezmizne žiadny a to až do konca tohto BTC cyklu. Dôvodom je, že nikto nevie, kto nakoniec bude víťazom kryptozávodu. Bitcoin sa síce javí ako momentálne vedúci pretekár tohto digitálneho pelotónu, ale existujú konkurenti, ktorí prichádzajú s výraznými výhodami. IOTA aj NANO nemajú poplatky v sieti a NANO dokonca demonštrovalo svoju decentralizáciu, čo sa zatiaľ nedarí IOTE.

Stúpajúce mŕtve hviezdy

Ďalším argumentom je, že kryptomeny nie sú firmy (aspoň nie väčšinou). Blockchain môže existovať dlho potom, čo ho vývojári opustia. Blockchainy sú totiž stabilné. V budúcom cykle (rovnako ako v minulom) tak uvidíme už aj mŕtve blockchainy stúpať na cene. Dopyt totiž postupne porastie a rovnako ako v minulom cykle, tak aj v tomto, skôr či neskôr prenikne dopyt aj do spodných poschodí kryptomien.

Umieranie altcoinov raz príde. A v tejto budúcnosti môže prísť o život aj kráľ. Sme v priestore technológie, ktorá sa dynamicky rozvíja. Nie je možné odhadnúť, aký bude finálny výsledok, ale možno povedať, ako pravdepodobne bude vyzerať nasledujúci krok. Ak vám niekto dnes tvrdí, že vie, ako to s kryptomenami dopadne, tak klame.

Môže vás zaujímať:

Analýza indexu Dow Jones Industrial Average – Korekce po dlouhém růstu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Samslav84.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI