Colorado ide proti prúdu – obíde štátny zákon o kryptomenách

BITmarkets BITmarkets

Jared Polis, guvernér štátu Colorado, podpísal zákony ktoré podporia kryptomeny. Vďaka tomuto kroku budú môcť vyňať tokeny zo štátnych zákonov o cenných papieroch – pokiaľ je ich hlavným účelom „spotreba”.

V novembri sa stal Jared Polis guvernérom štátu Colorado. Je to známy zástanca kryptomien a blockchainu. Jared podpísal dokument nazvaný Digital Token Act. Zákon má nadobudnúť účinnosť dňa 2. augusta 2019. Je zameraný na posilnenie postavenia Colorada ako „centra pre firmy a podnikateľov, ktorí chcú používať krypto k posilneniu obchodných modelov založených na technológii blockchain.”

Firmy budú vedieť čo môžu a čo nie

Zákon špecifikuje neistoty, ktorým spoločnosti čelia tým, že kupujú, predávajú alebo vydávajú dokonca svoje vlastné kryptomeny. Oslobodzuje tiež určité digitálne tokeny zo zákonov o štátnych cenných papieroch za predpokladu, že „hlavným účelom digitálneho tokenu je spotreba”. Zákon ďalej výslovne odkazuje na model získavania finančných prostriedkov prostredníctvom ICO.

Oslobodenie tokenov zo zákona o cenných papieroch

Predpokladá sa, že tokeny vydané v rámci tohto typu kampane budú oslobodené od nariadenia o cenných papieroch, ak:

Vydavateľ digitálneho tokenu ho inzeruje ako token určený na spotrebu a nepredáva digitálny token na špekulatívne alebo investičné účely.

Digitálne žetóny podľahnú predpisom o cenných papieroch, ak budú použité na „špekulatívne alebo investičné účely”.

Čo čítať ďalej

Tone Vays – Až Bitcoin zase začne rásť, altcoiny skrachujú!

Zdroj: bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: