Kakao: Po ICO za 90 mil. dolárov prichádza ďalší fundraising

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Juhokórejský internetový gigant Kakao zaznamenal veľký úspech počas svojho súkromného ICO. Tento týždeň má v pláne získavať ďalšie finančné prostriedky.

Kakao chce zdvojnásobiť rozpočet

Podľa agentúry Bloomberg potvrdila juhokórejská spoločnosť Kakao svoj 90 miliónový príjem v dolároch z prvého predaja tokenov. Má však v pláne zdvojnásobiť túto sumu, teda na 180 miliónov dolárov. A môže začať pokojne tento týždeň.

Kakao v spolupráci s tokijskou Ground X vyrába blockchainovú platformu s názvom Klaytn. „Bude ponúkať široké spektrum služieb,” povedal generálny riaditeľ spoločnosti Ground X, Jason Han. „So spoločnosťou Kakao naďalej rokujeme.”

Prvé kapitálové kolo Klaytnu prebiehalo vlani od októbra do decembra. Spočiatku bola v tomto pláne uvádzaná cieľová suma 300 miliónov dolárov. To prilákalo účasť rôznych investorov, napríklad Translink Capital. Cieľom platformy je stať sa herným centrom. Ground X má aktuálne uzatvorené zmluvy s 26 spoločnosťami, ktoré poskytnú svoje aplikácie k hosťovaniu.

Regulátori zostávajú pokojní

Toto úspešné ICO predstavuje stále vzácnejší nástroj na získanie počiatočného kapitálu, ktorý trpel v dôsledku rastúcich regulácií. A Južná Kórea nie je v tomto smere žiadnou výnimkou.

Prijímaním iba overených súkromných investorov sa spoločnosti Kakao podarilo zostať na správnej strane zákona, dodal Bloomberg – nielen doma, ale aj v očiach jurisdikcií, ako napríklad USA.

Tento fenomén sa nazýva „obrátené ICO”. Prostredníctvom neho existujúce spoločnosti využívajú predaj digitálnych tokenov na získanie finančných prostriedkov.

Ground X sa v tomto roku chystá na masívny nábor zamestnancov. K svojim 65 zamestnancom pribudnú ďalší, pretože v roku 2020 očakáva stálych 10 miliónov používateľov.

Verzia testu Klaytn vyšla v októbri spoločne s ICO.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/preco-militantne-hnutie-hamas-obracia-pozornost-na-kryptomeny/

Zdroj: bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.