g20 asset

V japonskej Fukuoke prebehol summit skupiny G20, na ktorom sa rovnako ako v minulom roku hovorilo o kryptomenách a ich vplyve na ekonomiku.

Väčší dohľad nad digitálnym majetkom

Ministri financií G20 a guvernéri centrálnych bánk požiadali Radu pre finančnú stabilitu (FSB) a celosvetové organizácie zaoberajúce sa stanovením štandardov, aby sledovali riziká spojené s kryptomenami. Žiadosť bola podaná v spoločnom vyhlásení, ktoré bolo 9. júna zverejnené na internetových stránkach japonského ministerstva financií. Vypracované bolo na zasadnutí predstaviteľov skupiny G20 v japonskej Fukuoke.

Predstavitelia, ktorí tento dokument podpísali uvádzajú, že vyzývajú príslušné inštitúcie, aby viac monitorovali kryptomeny a ostatné digitálne majetky. Rovnako ich vyzvali, aby zvážili vhodné kroky.

„Žiadame FSB a orgány pre stanovenie štandardov, aby sledovali riziká a podľa potreby zvažovali ďalšie kroky,“ stojí vo vyhlásení.

V spoločnom vyhlásení skupina uvádza, že technologické inovácie vrátane tých, ktoré sú základom pre kryptomeny, prinášajú do spoločnosti rad výhod. A to nielen po ekonomickej stránke. Niečo podobné však už zaznelo minulý rok v Buenos Aires, takisto na stretnutí skupiny G20. A podobne ako v minulom roku, aj teraz autori tohto vyhlásenia vyjadrili nad týmito technológiami určité znepokojenie.

Viac o minuloročnom summite G20 v Buenos Aires: Blockchain spôsobí revolúciu, hovorí francúzsky minister financií

Ďalej uvádza, že hoci kryptomeny a digitálny majetok v súčasnosti „nepredstavujú hrozbu pre globálnu finančnú stabilitu“, treba ich monitorovať a dbať na ochranu spotrebiteľov a investorov. Okrem toho sa tiež zmieňujú o tom, že treba dbať, aby kryptomeny neboli zneužívané na pranie špinavých peňazí, podporovanie terorizmu a čierneho trhu.

Na konci vyhlásenie je poznámka, že sa tešia na prijatie interpretačnej poznámky na plenárnom zasadnutí FATF. To sa bude konať už na konci tohto mesiaca. Rovnako sa tiež podľa vyhlásenia tešia na budúce kroky týkajúce sa kryptomien. Vedúci predstavitelia takisto vyhlasujú, že znovu potvrdzujú svoj záväzok uplatňovať nedávno upravené štandardy FATF pre kryptomeny a digitálny majetok. Dokument uvádza, že ministri financií a guvernéri centrálnych bánk vítajú prácu, ktorú medzinárodné regulačné orgány, SEC a FSB robia na poli kryptomien a digitálneho majetku.

Ďalší summit, rovnaké reči

Od minulého zasadania G20 v Buenos Aires, kde sa tiež vo veľkom preberali kryptomeny, ich vývoj a budúce kroky regulačných úradov, už teda ubehol rok. A zasadnutie, zdá sa, prebiehalo v rovnakom duchu. A vo výsledku sa veru nikde neposunulo. Čo sa podľa blockhainovej analytickej spoločnosti Chainalysis dalo očakávať. Spoločnosť, ktorá dokonca s regulačnými úradmi priamo spolupracovala uviedla, že by bolo prekvapujúce, keby sa zástupcovia na stretnutí skupiny G20 na niečom novom a večnom dokázali dohovoriť.

V apríli japonské médiá uviedli, že počas stretnutia guvernérov centrálnych bánk a ministrov financií vo Fukuoke sa od vedúcich predstaviteľov očakáva, že zavedú nové predpisy o AML.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre