LN-time-Lightning-network-k-mag

Vďaka LN je možné posielať BTC v podstate bez poplatkov a teraz prichádza funkcia na streamovanie platieb. Tá nesie názov Joule Allowances a môžu ju mať každý prehliadač.

JOULE ALLOWANCES

Programátor William O’Beirne vytvoril rozšírenie pre prehliadače, ktoré umožňuje streamovanie platieb pomocou Lightning Network (LN). To je veľká správa pre celú kryptomenovú komunitu. Streamovanie platieb je totiž jednou z tzv. killer apps pre kryptomeny. Takéto streamovanie umožňuje napríklad IOTA, ktorá je však momentálne centralizovaná.

Najnovšie správy: [Správy] Facebook oficiálne zverejnil whitepaper ku kryptomene Libra • Môže sa hodnota kryptomeny Ripple dostať na 5 dolárov?

Rozšírenie O’Beirna je podobné ako napríklad známy addon Metamask pre Ethereum. Možno ho využiť napr. v Chrome, Firefoxe a podpora príde čoskoro aj na prehliadač Brave. Cieľom tejto aplikácie postavenej na LN je umožniť streamovanie platieb počas prehliadania internetových stránok.

V podstate ide o to, že ak chcete niekde platiť prúdom miniatúrnych transakcií (v jednotkách satoshi), tak vám to aplikácia Joule umožní. To má využitie v mnohých kútoch internetu.

Netflix, Spotify alebo platené weby

Cieľom je umožniť platbu presne podľa množstva služby, ktorú využijete. Ak chcete vstúpiť na platenú stránku, tak umožníte aplikácii, aby začala platiť pomocou BTC podľa toho, ako dlho na stránke ste.

Rozbor ceny BTC – [Analýza] BTC/USD – Len konsolidujme, ten výstrel potom bude ešte väčší!

Chcete si prečítať iba jeden článok, ale nechcete platiť predplatné za celý web? Spustíte Joule Allowances a necháte aplikáciu platiť za každú sekundu, ktorú na danom webe ste. Identicky by služba mohla fungovať aj pre weby ako Netflix, HBO GO alebo Spotify. Jednoducho zaplatíte v reálnom čase za to, čo presne chcete.

To by umožnilo väčším spoplatneným webom zacieliť na širšie publikum. Pre používateľov je samozrejme podstatne väčším komfortom platiť za to, čo skutočne využívajú a nie za tisíce nekvalitných programov, ktoré nechcú vidieť.

LN a jej problémy

Kľúčovým faktorom pre rozšírenie Joule je funkčnosť LN. Tá má zatiaľ stále problémy s pomalším rozvojom a nedávno zaznamenala menší pokles celkovej kapacity. Stále má však rastúci trend. Kapacita znamená, koľko je sieť schopná udržať BTC. To je strop, ktorý momentálne brzdí rozvoj tejto vrstvy.

Kapacita LN v posledných dňoch zažila prepad. To však nie je dôvod k obavám. Technológia sa stále rozvíja.

Hoci sa zatiaľ LN neukázala ako perfektne funkčná, existuje dôvod k miernemu optimizmu. A rozšírenie Joule prináša presne to, čo kryptomeny potrebujú. Obchodníci dostanú peniaze v reálnom čase bez poplatkov, a používatelia zaplatia presne toľko, koľko obsahu využijú. Joule je zatiaľ vo fáze vývoja. Fanúšikom LN a BTC by však rozhodne nemala uniknúť.

Čo čítať ďalej:

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance