JPMorgan odporúča predať kryptomeny
JPMorgan odporúča predať kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Globálne trhy nedávno negatívne zareagovali na vyhlásenie FED-u. Ten avizoval, že bude aj naďalej pokračovať v navyšovaní úrokových sadzieb, ako sme vás nedávno informovali. Cieľ potlačiť infláciu tak so sebou opäť prináša riziko recesie. Medzitým banka JPMorgan radí, aby sa investori predovšetkým nezameriavali na krátkodobé smerovanie trendu.

Počas posledného piatku Jerome Powell povedal, že FED bude pokračovať vo zvyšovaní úrokových sadzieb a bude ich držať vysoko dlhšiu dobu. Zdá sa tak, že obdobie nízkych úrokov máme za sebou a najbližšie časy budú sprevádzané prísnymi opatreniami. Toto vyjadrenie však vzbudilo neistotu v otázke recesie v USA.

JPMorgan sa vyjadril aj k téme kryptomien. Hlavný stratég David Kelly varoval investorov, aby nepodliehali tak volatilnému trhu. Navrhuje, aby sa investori vyhýbali na istý čas kryptomenám a predali ich. Aktuálne však korekcia na trh us kryptomenami dosahuje vysoké čisla a Bitcoin sa prepadol najviac zo všetkých aktív. Graf nižšie zobrazuje porovnanie korekcií hlavnej kryptomeny.

Majoritné korekcie Bitcoinu
Majoritné korekcie Bitcoinu. Zdroj: TradingView

Okrem kryptomien boli ďalšou témou aj akcie, ktoré by sa mali, naopak, dostať do centra pozornosti. Kelly odporúča, aby sa investori nezameriavali na rastové technologické akcie s vysokou kapitalizáciou.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Trhový stratég očakáva, že akciový trh klesne o ďalších 50 %

Je správne predať kryptomeny?

Celý rok 2022 sa kryptomeny nachádzajú v korekcii podobne ako aj ostatné trhy. Bitcoin a altcoiny však padli niekoľkonásobne viac ako akcie. V najnižšom bode Bitcoin dosiahol dokonca korekciu 74 %. Uprostred obáv z recesie by sa preto krátkodobo dalo uvažovať nad predajom alebo shortovaním.

Čo však z dlhodobého hľadiska? Dlhodobo je súčasná korekcia opäť príležitosťou nakupovať za zvýhodnené ceny. Dlhodobého držiteľa nemusí zaujímať, či Bitcoin dosiahne dno na 17 000 dolárov alebo 10 000 dolárov. Vidina časovania trhu je naivná. Ideálnou možnosťou je pravidelné nakupovanie. Očakáva sa totižto, že ekonomika sa vráti do normálu do konca roku 2023.

Mohlo by ťa zaujímať: Predseda FED-u Jerome Powell: „Boj s infláciou bude bolestivý“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance