Bitcoinový maximalista Michael Saylor
Bitcoinový maximalista Michael Saylor. Zdroj: Forkast

Bitcoinový maximalista Michael Saylor má na krku žalobu za údajné daňové podvody. S touto informáciou prišiel generálny prokurátor okresu kolumbijského okresu Karl A. Racine.

Michael Saylor čelí žalobe

Zakladateľ spoločnosti MicroStrategy sa 31. augusta dozvedel nepríjemnú správu. Bude čeliť žalobe za údajné daňové úniky. S touto správou vyrukoval na svojom twitterovom účte generálny prokurátor Karl A. Racine. Podľa neho Saylor za celé obdobie desiatich rokov, ktoré prežil vo Washingtone, nikdy nezaplatil žiadne dane z príjmu.

Žaloba sa však vzťahuje aj na spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa mala na daňových únikoch priamo podieľať.

Žalujeme aj jeho spoločnosť MicroStrategy za sprisahanie s cieľom pomôcť mu vyhnúť sa plateniu daní. Legálne dlhuje milióny dolárov, ktoré zarobil počas pobytu vo Washingtone,“ uviedol na Twitteri Racine.

Prečítaj si tiež: Získaj šancu na 100% cashback za úhradu s Binance VISA kartou!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Reakcia prišla okamžite

Po zverejnení príspevkov generálneho prokurátora klesli akcie spoločnosti MicroStrategy o viac ako 4 %. Saylor okamžite reagoval na obvinenia a dúfa v spravodlivý súdny proces.

Florida je miesto, kde žijem, volím, hlásil som sa do poroty a je centrom môjho osobného a rodinného života. S úctou nesúhlasím so stanoviskom okresu Kolumbia a teším sa na spravodlivé riešenie na súde,“ uviedol Saylor.

Michael Saylor čelí žalobe
Michael Saylor čelí žalobe. Zdroj: YT

Podľa portálu CoinDesk obsahuje žaloba dôkazy o tom, že Saylor reálne žil vo Washingtone, no maskoval sa ako obyvateľ Floridy. Tento proces realizoval kúpou nehnuteľnosti na Floride. Spoločnosť MicroStrategy následne v daňových formulároch uviedla, že Saylor je rezidentom štátu Florida.

Tvrdenia okresu Kolumbia voči spoločnosti sú nepravdivé. Ide o osobnú daňovú záležitosť pána Saylora,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení spoločnosti MicroStrategy.

Podľa generálneho prokurátora Saylor dlhuje viac ako 25 miliónov, ktoré by mal vrátiť. Okrem toho požadujú aj trojnásobné odškodnenie, občianskoprávne pokuty a uhradenie súdnych poplatkov.

Čítaj ďalej: „Trh s kryptomenami má pred sebou okamih pravdy,“ tvrdí populárny obchodník

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance