Spadnú akcie o 50 %?
Spadnú akcie o 50 %? Zdroj: Shutterstock.com/worradirek

Po nedávnom vyjadrení predsedu FED-u Jeroma Powella, že FED bude pokračovať v agresívnom zvyšovaní úrokových sadzieb, sa akcie a trhy začali prepadávať. Hlavný stratég na bubbatarading.com, Todd „Bubba“ Horwitz, medzitým upozorňuje, že navyšovanie úrokových sadzieb v recesii spôsobí na trhoch zmätok.

SPX sa pred víkendom prudko prepadol a aktuálne sa obchoduje dňa 29. augusta za 4 057 dolárov. Za 10 dní sa cena znehodnotila o 6 %. Bitcoin taktiež klesá posledné 2 týždne a v tomto období zaznamenal stratu hodnoty 22 %. Ani drahé kovy neboli výnimkou, pričom zlato za dva týždne stratilo takmer 5 % a striebro takmer 11 %.

SPX: trhová cena
SPX: trhová cena. Zdroj: TradingView

Zdá sa, že mnohé trhy korelujú počas aktuálneho diania na úrovni globálnej ekonomiky. Rovnaká trendovosť kryptomien a akcií sa prehlbuje. Stratég Todd Horwitz však očakáva pokles o ďalších 50 až 60 % na akciovom trhu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Cena elektriny tento týždeň zažila šialený rast, môže hroziť kolaps ekonomiky!

Klesnú akcie o ďalších 50 %?

Todd Horwitz povedal počas rozhovoru Davidovi Linovi z Kitco, že podľa neho akcie klesnú o ďalších 50 %. Hlavným dôvodom by malo byť pokračovanie zvyšovania úrokových sadzieb uprostred recesie. Todd však ani zďaleka nie je sám, pretože v súčasnosti mnoho analytikov predpokladá pokračujúci pokles trhov.

Stratég ďalej objasnil svoje obavy z Veľkého resetu a politického programu, ktorý za tým stojí:

„Bidenova administratíva sa snaží dosiahnuť Veľký reset. Nezostane žiadna stredná trieda,“ tvrdí stratég.

Todd na záver vyhlásil, že predovšetkým budú trpieť akciové trhy. Celkovo teda očakáva pokles 50 až 60 % v tejto triede aktív. Aktuálny sentiment potvrdzuje negatívne predpovede a prehlbovanie súčasnej krízy. O koľko percent to však presne bude je do istej miery nemožné určiť.

Mohlo by ťa zaujímať: Zima bez svetla? Európu čaká jedna z najťažších zím za posledné desaťročia

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance