Šťastný ťažiar ETH dosiahol jackpot s blokovou odmenou až 540 000 $

Novinky Šťastný baník ETH
Šťastný baník ETH. Zdroj: Shutterstock.com/Morrowind
Freedum fighters PCKvakomat mobil

Ťažiar Etherea (ETH) dostal odmenu v hodnote približne 540 000 dolárov. Dosiahol to tak, že ťažil blok sám. Ťažiar 17. januára pracoval prostredníctvom fondu 2miners Ethereum SOLO, keď vyťažil celý blok a získal 168 ETH. Podľa BitInfoCharts táto odmena výrazne prevyšuje priemernú odmenu za blok v hodnote približne za ETH.

K pozoruhodnému charakteru odmeny prispieva aj veľkosť a hashovacia sila poolu SOLO. Je relatívne malý – s 854 ťažiarmi online. Dosahuje 1,5 tera hashov za sekundu v čase písania článku, čo znamená, že priemerný ťažiar prispieva 1,85 giga hashov za sekundu. Šťastný ťažiar v súčasnosti prispieva 2,25 giga hashov za sekundu, ktoré môžu byť vygenerované medzi 1 až 20 najnovšími GPU zariadeniami.

Hash výkon je množstvo počítačového výpočtového výkonu, ktorým zariadenie prispieva k blockchainu typu proof-of-work, ako je Ethereum a Bitcoin.

Mohlo by ťa zaujímať – Cenzúra kryptomien v Singapure – všetky kryptomaty boli vypnuté

Šťastní ťažiari nielen ETH

Šťastný jackpot v sieti Etherea nastal tretíkrát za dva týždne. Ťažiar bitcoinov z ťažby Solo CK získal 6,25 BTC za ťažbu celého bloku svojpomocne 11. januára. O dva dní neskôr ďalší sólo ťažiar pomocou Solo CK opäť vyťažil nový blok na Bitcoine.

Každý ťažiar mal šancu 1:1 400 000, že vyťaží celý blok a šanca, že dvaja maličkí ťažiari zvládnu rovnaký výkon v ten istý týždeň, sa odhadujú na 1 k miliarde.

Priemerná denná ziskovosť ťažby Etherea klesá, odkedy 12. mája 2021 vyskočila na historické maximum 0,282 USD. Priemerná ziskovosť je teraz podľa BitInfoCharts približne 0,0474 USD. Čiastočne je to pre EIP-1559, ktorý poplatky spáli, namiesto toho, aby ich rozdeľoval ťažiarom.

Prečítaj si tiež – Regulačný orgán v EÚ navrhuje zákaz ťažby pomocou metódy proof-of-work!

Okazio PCtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.