[Správy] Z Malty vanie čerstvý vietor do plachiet kryptomien – Zcash hard-fork

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Z Malty vanie čerstvý vietor do plachiet kryptomien • Zcash aktivoval hard fork nazvaný Overwinter • Brian Kelly uvádza 4 dôvody, prečo Bitcoin nachádza svoje dno • Facebook opäť povolí reklamy na kryptomeny • Nasdaq – Iba 5 % poskytovateľov IT využilo blockchain • Kryptoburza Belfrics obnovuje obchodovanie v Indii • Reverzné ICO ako lepšia alternatíva • Pornhub bude akceptovať Tron a ZenCash

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Správa dňa

Maltský parlament včera jednohlasne schválil tri návrhy zákonov, ktoré sa týkajú kryptomien a blockchainu. Tieto zákony sú navrhnuté tak, aby sa Malta stala jedným z najdôležitejších miest v tejto sfére. Sú to tieto zákony:

  • Malta Digital Innovation Authority Bill – je prvý návrh zákona, ktorý poskytne širokú škálu odporúčaní a regulácií kryptomien a blockchainu.
  • Technology Arrangements and Services Bill – tento návrh zákona sa týka najmä zriaďovania búrz a iných spoločností, ktoré pôsobia na trhu s menami.
  • Virtual Financial Assets Bill – zameriava sa na regulačný režim, ktorý možno uplatniť na ICO a poskytovateľov služieb podieľajúcich sa na činnostiach s ICO súvisiacich.

https://twitter.com/SilvioSchembri/status/1011676472875081729

Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Zcash aktivoval Overwinter

Aktualizácia siete prebehla naživo v bloku 347,500, ktorý bol vyťažený v utorok 26. júna okolo 1:37 UTC. Overwinter zavádza niekoľko vylepšení protokolu Zcash. Jedno z nich je „uplynutie platnosti transakcie”, čo umožňuje mempoolu automaticky zrušiť transakcie ZEC, ktoré neboli pridané do bloku v rámci vopred určenej doby. Najpozoruhodnejšie však budú pravdepodobne funkcie, ktoré pripravia sieť pre budúce hard forky. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Bitcoin nachádza svoje dno

Brian Kelly pre CNBC vysvetľuje, že existujú dobré dôvody domnievať sa, že Bitcoin v blízkej budúcnosti nájde svoje dno. Uviedol 4 dôvody:

  • Počas víkendu Bitcoin zasiahol nové minimá a potom sme mali veľkú pumpu. To je zvyčajne akcia, keď Bitcoin ukazuje na dno.
  • Náklady na ťažbu sa znížili asi na 5900 dolárov. Pre minerov to predstavuje motiváciu udržiavať túto cenu.
  • Na ázijských trhoch sa zvýšil dopyt po Tetheri (USDT), čo naznačuje nárast dopytu po kryptomenách.
  • Kelly ako najdôležitejšie uvádza, že geopolitická situácia nahráva Bitcoinu. Konkrétne ide o problémy s menami v Iráne a Argentíne, ako aj súčasnú obchodnú vojnu medzi Čínou a USA.

Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Facebook aktualizuje svoje zákazy

Spoločnosť Facebook aktualizovala svoju politiku, aby umožnila opätovné sprístupňovanie kryptomien. Zároveň však potvrdila zákaz ICO (Initial Coin Offerings). Facebook uviedol:

„Od 26. júna budeme […] povoľovať reklamy od predbežne schválených inzerentov, ktoré propagujú kryptomeny a súvisiaci obsah. Budeme však naďalej zakazovať reklamy, ktoré propagujú binárne opcie a ICO.”

Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Nasdaq – IT firmy sa do blockchainu nehrnú

Podľa štúdie zadanej spoločnosťou Nasdaq a realizovanej spoločnosťou Celent je väčšina dodávateľov IT infraštruktúry na celom svete stále vo veľmi raných štádiách skúmania výhod technológie distributed ledger (DLT). V správe sa uvádza, že iba 5 % dotazovaných firiem zaviedlo blokovú reťaz v nejakej forme, v porovnaní so 40 % využívajúcimi cloud computing, 70 % automatizáciou robotických procesov a 35 % poskytovaním riešení umelej inteligencie (AI). Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

India: Belfrics obnovuje obchodovanie

Napriek problémom s bankami a zákazom RBI (Reserve Bank of India) pokračuje kryptoburza Belfrics v obchodovaní v Indii. Burza v utorok oznámila, že obnovila obchodné operácie. Uviedla tiež, že na svoju platformu pridala 4 nové mince: Bitcoin cash (BCH), Ether (ETH), Ripple (XRP) a Litecoin (LTC). Pred touto zmenou bolo k dispozícii iba obchodovanie s Bitcoinom (BTC). Spoločnosť ďalej predstavila svoj plán na zalistovanie 20 nových kryptomien v nasledujúcich 6 mesiacoch. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Reverzné ICO – lepšia alternatíva?

Štandardné ICO sú bežne spájané so začínajúcimi spoločnosťami bez veľkej trhovej histórie. Sú charakterizované nedostatkom existujúcich produktov a namiesto toho majú zdanlivo komplexný plán, ktorý stanovuje cestu k potenciálnemu úspechu. Sú však aj veľmi rizikové. Reverzné ICO sú ale organizované existujúcimi a úspešnými spoločnosťami, ktoré zvyčajne majú dlhú históriu. Využívajú ich na rozšírenie svojich služieb alebo produktov. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Pornhub má rád krypto

Decentralizované platobné systémy sú stále populárnejšie a adopcia kryptomien exploduje v širokom ekonomickom spektre. Nevyhýba sa ani pornopriemyslu. Najnovšia správa totiž hovorí, že Pornhub plánuje pridať Tron a ZenCash na svoju platformu. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka