Sprostredkovanie CFD v EÚ podľa platnej legislatívy

BITmarkets BITmarkets

Keď brokeri v roku 2017 hromadne sprostredkovávali obchodovanie s kryptomenami svojim klientom, status sprostredkovania kryptomien nebol zahrnutý do rámca finančných služieb EÚ. S vydaním rozhodnutia Európského orgánu pre cenné papiere a trhy  zo dňa 28. marca sa to však zmenilo. Obchodovanie s derivátmi sa začalo týkať aj kryptomien a boli oficiálne zahrnuté do finančných nástrojov v súlade so zákonom.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Základné informácie pre brokerov

Zatiaľ čo obchodovanie s virtuálnymi menami nepredstavuje činnosť, na ktorú sa vzťahujú smernice EÚ, deriváty CFD sú iný príbeh a makléri musia dodržiavať určité požiadavky, aby mohli poskytovať klientom také služby.

Makléri musia svojich klientov informovať o tom, že EÚ neupravuje obchodovanie s kryptomenami. Kryptomeny sú stále veľké riziko a klienti môžu stratiť celý svoj vložený kapitál. Investori by si mali byť vždy plne vedomí a oboznámení so špecifickými vlastnosťami a rizikami súvisiacimi s danými investíciami do kryptomien.

Makléri musia zverejniť a vysvetliť všetky poplatky spojené s nákupom kryptomeny pre klienta. Ďalej musia zaistiť, aby referenčné ceny používané vo vzťahu k investovanej kryptomene boli zhromaždené z verejne dostupných zdrojov s dobrou povesťou. Pred samotným výberom cenových zdrojov by mali vykonať dôkladné vyhodnotenie. Informácie, ktoré sprostredkovatelia dávajú svojim klientom musia byť jasné a podložené.

Deriváty CFD

U CFD je potrebné, aby makléri, ktorí majú licenciu EÚ, neprekročili obrat v kryptomenách daný 15% zo sprostredkovaného obratu za štvrťrok.

Od brokerov sa očakáva, že v súvislosti s ich finančnou politikou udržia primeranú kapitálovú rezervu pre leverage obchodovanie, aby zvýšili svoju odolnosť voči finančným šokom súvisiacim s kryptoměnovým trhom. Leverage je obmedzená na 1:2.

Riziká spojené s investíciou cez brokerov

Nešpecifikovaný počet brokerov údajne ponúkal obchodovanie s derivátmi kryptomien bez toho, aby primerane informoval svojich klientov o niektorých poplatkoch, ktoré často siahajú aj nad 200% ročne.

Záver

Keďže EÚ doteraz nezahrnula do svojho finančného rámca definíciu pre kryptomeny, je obchodovanie cez brokerov spojené so značnými rizikami, od skrytých vysokých poplatkov počnúc, až po riziko straty všetkých vložených peňazí končiac. V budúcnosti bude čoraz bežnejšie, že brokeri budú ponúkať kryptomeny podobným spôsobom, ako ponúkajú dnes akcie, či bežné poistenie. Uvidíme, aké normy a predpisy EÚ prinesie v nasledujúcich rokoch.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:

www.financemagnates.com

www.financemagnates.com

www.financemagnates.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.