Bitcoin a jeho volatilita
Bitcoin a jeho volatilita. Zdroj: Shutterstock.com/hpphtns

Volatilita Bitcoinu ukazuje svoju silu • Viete prečo je celková ponuka Bitcoinu 21 miliónov? • Kto bol muž s Bitcoin taškou, ktorý „mal prísť“ o prácu v Deutsche Bank? • Goldman Sachs má evidentný záujem o kryptomeny • Barcelona Trading Conference 2019 začína už dnes • Je Bitcoin najlepším hedžom voči tradičným finančným aktívam?

Volatilita Bitcoinu ukazuje svoju silu

Myslím si, že touto prvou správou nikoho neprekvapím. Ak sledujete vývoj ceny BTC, určite sa poriadne bavíte. Teda, dúfam, že sa bavíte. Práve toto je to, prečo veľa ľudí do kryptomien vstúpilo. Sú úplne iné, ako všetky ostatné finančné aktíva. Sú riskantné, nové a najmä veľmi volatilné. A to vidíme práve teraz na Bitcoine. Heď ako sa BTC dostal cez hranicu 13 000 dolárov, cena padla pod 12 300 dolárov a môže (a pravdepodobne aj bude) padať ďalej. Napriek tomu je však veľa analytikov, ktorí sú aktuálne stále veľmi bullish a aktuálne korekcie vnímajú ako nutné a pre trh zdravé.

Viac o tejto téme sa môžete dočítať, ak kliknete na nasledujúci link: ethereumworldnews.com

Viete prečo je celková ponuka Bitcoinu 21 miliónov?

Neviete? Nevadí. Nie ste sami. Pravdepodobne to nevie nikto okrem samotného Satoshi Nakamota. Je veľa teórii o tom, prečo je Bitcoinov práve 21 miliónov. Avšak zatiaľ nie je žiadna z nich 100 % potvrdená. Samotný Satoshi totižto nikdy priamo nepovedal (prostredníctvom žiadnej konverzácie s nikým), prečo zvolil práve 21 miliónov Bitcoinov. Niekoľko ľudí z kryptomenovej komunity sa snažilo ponúknuť rôzne matematické riešenia a dôvody, prečo je to práve 21 miliónov BTC. Ďalší ponúkli rôzne iné (menej či viac logické dôvody), avšak správnu odpoveď má zatiaľ pravdepodobne iba Satoshi Nakamoto.

Viac sa dočítate, ak si pozriete odkaz nižšie: coinspeaker.com

Kto bol muž s Bitcoin taškou, ktorý „mal prísť“ o prácu v Deutsche Bank?

Obrázok, ktorý pobavil nejedného člena kryptomenovej komunity. Potom, čo Deutsche Bank oznámila, že vyhodí až 18 000 zamestnancov, sa na internete objavila fotka, ktorá potešila všetkých fanúšikov kryptomien. Bol na nej muž, ktorý odchádzal z danej banky s taškou s nápisom „Bitcoins.“ Avšak tento človek nielenže nebol vyhodený z Deutsche Bank, ale ani len pre ňu nepracoval. Ide totiž o súkromného krajčíra, ktorý bol v Deutsche Bank na zákazke. Alex Riley má byť už dlhodobo fanúšikom kryptomien a preto sa ich snaží aj takto propagovať. A to sa mu teraz naozaj veľmi podarilo.

Viac informácií o tejto správe sa dočítate na nasledujúcom linku: ethereumworldnews.com

Goldman Sachs má evidentný záujem o kryptomeny

Podľa rôznych portálov, na ktorých sú ponuky prác v online sektore, má Goldman Sachs javiť eminentný záujem o kryptomeny. Je to kvôli tomu, že táto banka aktuálne ponúka niekoľko pracovných pozícií spojených s kryptomenovým svetom avšak pre danú banku. Niektoré pozície sú pritom veľmi zaujímavé, keď už v popise sa spomína, že DLT (distributed ledger technology) má byť budúcnosťou a preto sa GS chce dostať do popredia. Pomôcť by mali tejto banke noví manažéri, ktorí by mali všetky problémy spojené s kryptomenami aktívne riešiť.

Viac o tejto zaujímavej novinke sa dozviete, ak kliknete na nasledujúci odkaz: cointelegraph.com

Barcelona Trading Conference 2019 začína už dnes

Barcelona Trading Conference (BTC – náhoda?) 2019 sa oficiálne začala. V česko-slovenskej komunite je to však veľmi málo propagovaná správa a preto to treba zmeniť. Ide o veľmi zaujímavú udalosť, ktorá môže kryptomenovým svetom veľmi zamiešať. V Barcelone sa totiž stretne aktuálna špička nielen obchodníkov, ale aj špecialistov z kryptomenového sektora. Táto udalosť má byť plná rôznych workshopov, panelov, diskusií a konferencií. Práve preto budú v najbližších dňoch pravdepodobne všetky oči smerovať na Barcelonu, keďže sa tam môže udiať naozaj poriadne veľa.

Ak chcete vedieť viac o tejto udalosti v Barcelone, pozrite si tento link: financemagnates.com

Viac aktuálnych správ si môžete vždy vychutnať na našich weboch kryptomagazín.sk alebo trading11.com.

Je Bitcoin najlepším hedžom voči tradičným finančným aktívam?

Áno. Ha, kiežby bola odpoveď naozaj takáto ľahká. Ak by to tak vskutku bolo, všetci by mali Bitcoin nakúpený a ten by mal tak oveľa vyššiu hodnotu. Skutočnosťou však je, že stále viac inštitucionálnych investorov sa obracia k Bitcoinu. Podporil ich aj Chamath Palihapitiya, CEO spoločnosti Social Capital. Na adresu BTC sa vyjadril vo veľmi pozitívnom svetle. V jeho očiach má byť BTC naozaj najlepšou možnosťou hedžu (alternatívnej investície na zníženie risku) voči tradičným finančným trhom a aktívam.

Viac o danej novinke si môžete prečítať po kliknutí na tento link: cointelegraph.com

Čo čítať ďalej?

Môže Libra prísť o svoje (bankové) panenstvo?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.