[Správy] USD skolabuje a kryptomeny budú úspešné • V auguste pribudlo viac ako 750 000 Bitcoin peňaženiek a ďalšie novinky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

USD skolabuje a kryptomeny budú úspešné, tvrdí Kim Dotcom • V auguste pribudlo viac ako 750 000 Bitcoin peňaženiek • Najväčšie americké kryptoburzy chcú samoreguláciu • Najväčšia krádež BTC v Číne: Výsledkom sú traja zatknutí • Šéf ázijského BitConnectu bol zatknutý na letisku v Dillí

Americký dolár skolabuje a kryptomeny budú úspešné, tvrdí Kim Dotcom

Nemecko-fínsky internetový podnikateľ Kim Dotcom nedávno opätovne potvrdil svoj negatívny postoj k americkému doláru. Vyhlásil, že krypto bude nakoniec konkurovať fiat menám. Dotcom komentoval:

“Mnohí ekonómovia súhlasia. Americká ekonomika a americký dolár sa zrútia pod obrovským dlhovým zaťažením USA. Pyramída sa blíži ku koncu. Krypto a drahé kovy sa zdvihnú, keď padne všetko ostatné. Myslím, že sa to stane v najbližších 2 rokoch.”

Taktiež Irwin M. Stelzer z Hudsonovho inštitútu uviedol v rozhovore pre Washington Post, že ak USA pôjdu naďalej cestou nekonečného dlhu a budú tlačiť trilióny dolárov ročne, ekonomika najsilnejšej krajiny na svete by sa mohla zrútiť. Stelzer povedal:

“Ak by neobmedzené vypožičiavanie, financované tlačou peňazí, bolo cestou k prosperite, potom by Venezuela a Zimbabwe boli vrcholom rastu.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

V auguste pribudlo viac ako 750 000 Bitcoin peňaženiek

Bitcoin naďalej priťahuje obchodnú činnosť a podporuje vznik nových peňaženiek. Od 1. augusta sa počet kryptopeňaženiek zvýšil o 766 649. Do dnešného dňa sa ich počet zvýšil na rekordných 27 807 578. Trvalý nárast sa vyskytuje aj napriek volatilite trhu a celoročnému medvediemu trhu, čo naznačuje, že Bitcoin priťahuje rastúcu skupinu kryptonadšencov.

Okrem toho kryptoburzy často interagujú s peňaženkami a obchodníci presúvajú digitálne aktíva z peňaženky na burzu a naopak. Z týchto transakcií burzy vykazujú značné zisky. Bloomberg uvádza, že obchodné poplatky generované najväčšími kryptoburzami dosiahli v minulom roku 1,8 miliardy dolárov, čo je zhruba 8% príjmov vytvorených tradičnými burzami. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Najväčšie americké kryptoburzy budú diskutovať o samoregulácii

Pracovná skupina vedená spoločnosťou Gemini uskutoční v septembri svoju prvú schôdzu, spoločne s VCA, s cieľom diskutovať o vytvorení samoregulačnej organizácie (SRO), ktorá bude dohliadať na rastúci americký trh s kryptoobchodovaním. Virtual Commodity Association (VCA) spočiatku zahŕňala účasť štyroch kryptobúrz, ktoré slúžia americkým zákazníkom: Gemini, Bitstamp, Bittrex a bitFlyer USA. Nejc Kodrič, CEO spoločnosti Bitstamp povedal:

“Veríme v hodnotu samoregulácie, ktorú sme v Európe sledovali takmer od nášho vzniku a tešíme sa na podobnú cestu v USA. Tí, ktorí nemôžu alebo nebudú dodržiavať predpisy, ohrozia spotrebiteľom ich vlastné operácie.”

Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Najväčšia krádež BTC v Číne: Výsledkom sú traja zatknutí

Čínska polícia zatkla troch mužov v súvislosti s najväčšou krádežou Bitcoinu Číne, ktorí ukradli 600 miliónov jüanov (87 miliónov dolárov) vo virtuálnych menách. Celá situácia začala, keď muž v meste Xian oznámil, že hackeri sa dostali do jeho počítača a ukradli 15 miliónov dolárov v ETH a BTC. Nakoniec sa objavili ďalšie obete hackerov. Polícia začala vyšetrovať krádež ešte v máji. Presadzovatelia práva museli analyzovať 30 000 jednotlivých informácií pred tým, ako boli schopní identifikovať svojho prvého podozrivého. Potom ho sledovali dva mesiace, kým ich priviedol k dvom ďalším vinníkom. Netreba dodávať, že takéto krádeže sú hlavným varovaním, aby ste držali vaše kryptomeny bezpečne zabezpečenú v cold úložiskách. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Šéf ázijského BitConnectu dol zatknutý na letisku v Dillí

Bitconnect je škvrna kryptoodvetvia ako celku. Podvedených boli tisíce používateľov. Jeden z promotérov projektu, známy ako Divyesh Darji, bol počas víkendu zatknutý indickou políciou na letisku v Dilí. Bitconnect bol jedným z väčších Ponzi schém v nedávnej kryptohistórii. Spoločnosť čelí mnohým súdnym sporom na celom svete. Zničenie takýchto škodlivých systémov musí byť vždy prioritou. Policajný hovorca poznamenal:

”Spoločnosť bola zaregistrovaná v Spojenom kráľovstve a mala tiež kanceláriu v meste Surat. Propagovali spoločnosť najmä na sociálnych médiách. Lákali investorov na mesačný úrok vo výške 60% a stimuly za sprostredkovanie.”

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.