electroneum-ako-funguje

V priebehu týždňa sme vás informovali, že Electroneum spúšťa prevratnú novinku vo svete kryptomien, a to mobilný miner. Odkaz na článok nájdete tu. Mnohých z vás táto téma zaujala a pýtali ste sa v komentároch na podrobnosti ohľadom tejto aplikácie. Z tohto dôvodu som sa rozhodol pripraviť ďalší článok, v ktorom sa vám pokúsim zodpovedať všetky vaše otázky.

Čo to mobilný miner je a ako funguje

Electroneum, ako prvá kryptomena, umožňuje svojim užívateľom ťažiť mince pomocou ich smartphonov. Táto nová funkcia umožní miliónom ľudí po celom svete začať s ťažbou kryptomien, ktorá bola do teraz vyhradená iba pre počítače a ťažiarske zariadenia. V  skutočnosti však na vašom telefóne žiadna ťažba neprebieha. Je to skôr iba simulácia ťažby. Namiesto skutočného využívania kapacity procesora vášho telefónu, pre riešenie zložitých kryptografických problémov, aplikácia iba monitoruje jeho dostupnú kapacitu.

Týmto spôsobom zbiera údaje o tom, na koľko percent by bolo možné procesor zaťažiť, ak by na telefóne prebiehala skutočná ťažba. Z údajov je následne vyrátaný “hash rate” (rýchlosť ťažby) a podľa výšky “hash rate” sa pripisujú mince priamo na vašu peňaženku, ktorá je súčasťou minera. Aplikácia je momentálne dostupná iba pre operačný systém Android a je možné stiahnuť si ju priamo z Google Play alebo oficiálnej stránky Electroneum.com. Aplikácia pre iOS je stále predmetom skúmania spoločnosti Apple a mala by byť spustená v dohľadnej dobe.

Odkiaľ pochádzajú mince ak neprebieha skutočná ťažba

Fond Electronea bol rozdelený na dve časti. Jedna časť je rezervovaná pre mobilnú ťažbu a druhá, nezávislá od prvej, je rezervovaná pre ťažbu na počítači a ťažiarskych zariadeniach. Z tohto dôvodu nebude sťažovanie ťažby prostredníctvom počítačov nijako ovplyvňovať ťažbu na mobilných telefónoch a naopak. Skutočné množstvo uvoľnených mincí pre mobilnú ťažbu sa bude vypočítavať na serveroch spoločnosti Electroneum a bude závisieť od niekoľkých faktorov a to:

– celosvetového množstva transakcií vykonaných prostredníctvom Electronea
– množstva aktívnych minerov
– aktuálneho kurzu Electronea na burzách

Avšak, zakladateľ spoločnosti, Richard Ells, oznámil, že so zvyšujúcim počtom minerov sa množstvo vyťažených mincí bude znižovať. Zároveň dodal, že sa tak bude diať v záujme čo najvyššieho rastu používateľov a masovej adaptácie Electronea.

Záver

Mobilný miner predstavuje obrovský míľnik vo svete kryptomien a umožní jednoduchý prístup ku kryptomenám miliónom ľudí po celom svete. Môžeme to sledovať aj na náraste používateľov od jeho spustenia 5.3.2018. Len v priebehu tohto týždňa si aplikáciu stiahlo viac ako 100 000 užívateľov. Electroneum sa bude používať ako platidlo. Medzi prvými, ktorí majú záujem prijímať Electroneum za svoje služby sú mobilní operátori, s ktorými má táto spoločnosť podpísane partnerstvá v deviatich krajinách. Bude zaujímavé sledovať ďalší vývoj tohto mladučkého projektu, pretože od 20.10.2017, kedy skončilo ICO, dokázali toho spraviť viac ako kryptomeny s najväčšou kapitalizáciou.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroje:
electroneum101.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance