Kryptomeny vs fiat.
Kryptomeny vs fiat. Zdroj: shutterstock.com/ValeriyaZankovych

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Tim Draper: Do piatich rokov nebude nikto obchodovať s fiat menami – Litecoin spadol o 5% behom 24 hodín – Ultrabohatí investori investujú viac do kryptomien, aj keď im nerozumejú – Japonská veľryba Nobuaki Kobayashi, správca skrachovanej Mt. Gox, disponuje kryptomenami za 2,3 miliardy USD – BMW sa podieľa na blockchainovej aliancii, ktorá má skoncovať s detskou prácou pri ťažbe kobaltu – Huawei bude používať blockchain pre ochranu svojich digitálnych vlastníckych práv – Venezuelské národné zhromaždenie prehlásilo Petro za neústavné – Podľa amerického súdu sú kryptomeny komoditami

Správa dňa

Tim Draper, ktorý investoval do next-gen technológií od prvých dní webu, uviedol, že za päť rokov nebude nikto obchodovať s fiat menami. Draper povedal, že posun, ktorý sa deje v dnešnej technológii, je väčší ako bol posun v dobe železnej alebo bronzovej. Podľa neho má blockchainová technológia potenciál zmeniť takmer každý priemysel vrátane spôsobu fungovania vlád. Celý článok v EN tu. 

Kryptomeny

Litecoin dnes obchoduje v červených číslach a môže podľa technických grafov zaznamenať ďalšie straty. Litecoin je aktuálne okolo 194 dolárov a za posledných 24 hodín odpísal, podľa CoinMarketCap, 5 percent. Piata najväčšia kryptomena na svete klesla až na 189 dolárov, čo je najnižšia úroveň od 23. februára. Celý článok v EN tu.

Podľa najnovšej správy spoločnosti Knight Frank prilákali kryptomeny investície od ultrabohatých ľudí po celom svete, aj keď nechápu dostatočne technológiu, ktorá je za touto triedou aktív. Celý článok v EN tu.

Nobuaki Kobayashi sa stal známym ako “veľryba” vo svete kryptomien, ktorá má pod kontrolou kryptomeny za zhruba 2,3 miliardy dolárov. Tokijský právnik a správca konkurznej podstaty skrachovanej  burzy Mt. Gox v stredu zverejnil, že od konca septembra predal Bitcoin a Bitcoin Cash za 400 miliónov dolárov. Celý článok v EN tu. 

Blockchain

BMW sa účastní testovania blockchainového systému, ktorého cieľom je položiť základy pre dodávateľský reťazec kobaltu, ktorý by zakazoval detskú prácu. Celý článok v EN tu. 

Čínsky telekomunikačný gigant a výrobca smartphonov Huawei sa bude snažiť o využitie technológie blockchainu pre ochranu svojich digitálnych vlastníckych práv. V patentovej prihláške podanej na čínsky úrad pre ochranu duševného vlastníctva uvádza technologická firma vynález, ktorý pridáva overovaciu funkciu do distribučnej siete typu peer-to-peer. Celý článok v EN tu. 

Regulácie

Venezuelské národné zhromaždenie prehlásilo, že si myslí, že národná kryptomena Petro (PTR) je protiústavná. Prostredníctvom verejného prehlásenia zákonodarcovia odsúdili kryptomenu ako podvod a hrozbu pre investorov. Celý článok v EN tu. 

Americký okresný sudca podporil Americkú komisiu pre obchodovanie s komoditnými futures (Trading Commodity Futures Trading Commission) v definícii kryptomien ako komodít. Celý článok v EN tu.

 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance