Electroneum.
Electroneum. Zdroj: shutterstock.com/PiotrSwat

Určite už každý, kto sa aspoň trošku zaujíma o svet kryptomien, počul o Electroneu. Tento ambiciózny projekt z Veľkej Británie  dosiahol v pondelok ďalší obrovský míľnik.

Prevratný krok v ťažbe kryptomien

Po úspešnom víkende na Mobile World Congres v Barcelone Electroneum spustilo prevratný mobilný miner. Tento krok otvorí svet kryptomien miliardám ľudí vlastniacich smartphony po celom svete. V súčasnosti je celkom zložité získať a následne platiť kryptomenami, najmä v rozvojových krajinách. Práve riešenie tohto problému si vzalo za úlohu Electroneum. Hlavným cieľom projektu je celosvetové, masové prijatie kryptomien ako oficiálneho platidla. Mobilný miner je tak dlhoočakávaným mechanizmom pre jeho naplnenie.

Čo je mobilný miner a ako funguje

Mobilný miner je kompletné revolučné riešenie, ako si užívatelia po celom svete budú môcť zarobiť svoju prvú kryptomenu. Nie sú k tomu potrebné žiadne výkonné superpočítače, ani armády grafických kariet. Úplne si vystačíte s bežným smartphonom. Miner spotrebuje minimum elektrickej energie, minimum dát, a čo je dôležité, užívateľ nepotrebuje žiadne technické znalosti. Iba si jednoducho do svojho telefónu stiahne aplikáciu a stlačí tlačidlo “Start mining”.

Kryptomena pre rozvojový svet

Electroneum sa chce týmto minerom zamerať najmä na chudobné krajiny rozvojového sveta. Pár dolárov mesačne pre nás neznie ako veľa. No treba si uvedomiť, že skoro miliarda ľudí po celom svete žije z menej ako dvoch dolárov na deň. 71% svetovej populácie si musí vystačiť s desať a menej dolármi na deň. Elelctroneum je tak unikátnym riešením, prístupným a užitočným pre ľudí bez ohľadu na ich finančné prostriedky a príjmy.

Budúcnosť Electronea

Elelctroneum má už v dnešnej dobe v rozvojovom svete viac ako milión agentov poskytujúcich mobilné a dátové služby zákazníkom. Keď začnú prijímať Electroneum ako oficiálne platidlo, táto kryptomena sa rýchlo presunie od kryptonadšencov a špekulantov do každodenného sveta platieb.

Pokiaľ nechcete prísť o ďalšie novinky v tejto oblasti, zapnite si notifikácie zvončekom vľavo dole, alebo nás môžete sledovať na Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri

Zdroj:
bitcoin.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance