[SPRÁVY] Sociálne média predpovedajú ceny Bitcoinu a omnoho viac

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Sociálne média vedia „predpovedať“ rast ceny Bitcoinu – Zníženie počtu BTC transakcií je spôsobené tzv. „združovaním“ – Bitcoin testuje podporu na úrovni 11 000 USD – Nový upgrade Litecoin Core znižuje minimálne transakčné poplatky v sieti – Tzv. „Kimchi premium“ sa behom februára takmer vytratil – Burza Coinbase čelí už druhej žalobe – Ďalší kryptomenový hedgeový fond bol predvolaný na SEC – Belgické úrady sa začínajú zaoberať daňovými únikmi u kryptomien – Nové kryptobankomaty otvorili v Ekvádore – 50 mil. USD ukradnutých z investičnej skupiny BTC Global

Správa dňa

Podľa prieskumu takmer v každom prípade nárastu o 10% alebo viac vo výskyte kryptomien, sa na sociálnych médiach z jedného dňa na ďalší „predpovedá“ nárast ceny Bitcoinu o minimálne 5% behom nasledujúcich troch dní. Celý článok v angličtine TU. 

Kryptomeny

Príliš mnoho BTC transakcií spôsobuje zvýšenie celkových poplatkov. Menej transakcií zasa spôsobí paniku v médiach, že záujem o Bitcoin ochabuje. Adopcia SegWit skutočne znižuje počet transakcií, ale je to preto, že dochádza k ich združovaniu (batching). Celý článok v angličtine TU. 

Bitcoin znova testuje podporu na úrovni 11 000 USD, potom čo spadol z najvyšších nedeľných cien okolo úrovne 11 500 USD, podľa posledných dát z búrz.  Celý článok v angličtine TU.

Nový upgrade Litecoin Core znižuje minimálne poplatky za transakciu v sieti. Aktualizácia sa objavila len niekoľko dní po upgrade Bitcoin Core. Celý článok v angličtine TU.

CoinDesk uvádza, že priemerný denný objem obchodu vo februári vzrástol od novembra o takmer 80 percent, pričom sa zvýšil na 8,2 miliardy dolárov. Ide o nárast z takmer 4,7 miliardy v novembri. Najväčšia zmena pre obchodníkov však bola, že v priebehu tohtoročného februára v podstate došlo k zrušeniu tzv. „Kimchi premium“. Celý článok v angličtine TU. 

Burzy

Burza Coinbase už čelí dvom federálnym žalobám, pričom jedna z nich obviňuje zamestnanca z tzv. „Insider trading“ s Bitcoin Cash (BCH). Celý článok v angličtine TU.

Regulácie

Hedgeový fond zakladateľa spoločnosti TechCrunch, spravujúci 100 miliónov dolárov v kryptomenách, obdržal predvolanie od americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) v rámci nedávno oznámeného vyšetrovania kryptomenového priemyslu. Celý článok v angličtine TU.

Investície do kryptomien prilákali pozornosť daňových orgánov v Belgicku. Bolo zahájených niekoľko vyšetrovaní prípadov belgických občanov, ktorí obchodovali na zahraničných burzách. Tí, čo špekulujú na kryptotrhoch by mali zaplatiť 33% daň zo zisku, aj napriek tomu, že v krajine nie sú kryptomeny zatiaľ nijako regulované či legalizované. Celý článok v angličtine TU.

Vláda v Ekvádore zahájila vojnu proti kryptokriminalite zhruba pred štyrmi rokmi. Napríklad aj tak, že vydala svoju vlastnú verziu kryptomeny, ktorá je podporovaná štátom. Pomerne odvážna skupina otvorila bankomaty na kryptomeny (ATM) v hlavnom meste. Celý článok v angličtine TU. 

Biznis

Takmer 50 miliónov dolárov v kryptomenách bolo údajne odcudzených investorom, ktorí vložili svoje peniaze do investičnej skupiny Bitcoin BTC Global, informovala juhoafrická Sunday Times. Celý článok v angličtine TU. 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre