Hardfork Monera prináša riziká.
Hardfork Monera prináša riziká. Zdroj: shutterstock.com/Primakov

Podľa CoinMarketCapu Monero stúpa, keď naopak klesajú ďalšie kryptomeny. Hlavným dôvodom tohto nárastu môže byť nadchádzajúci hardfork, ktorý má nastať okolo 14. marca.

Monero (XMR) je opensource kryptomena vytvorená v apríli 2014. Zameriava sa na súkromie a decentralizáciu. Mena používa verejnú účtovnú knihu na zaznamenávanie transakcií, zatiaľ čo nové jednotky sú vytvorené procesom známym ako ťažba. Monero sa obchoduje na všetkých burzách, pričom prvými tromi sú Bithumb, Bitfinex a Binance.

Hardfork zvýši cenu Monera

Forkom sa vytvorí MoneroV a majitelia Monero získajú 10 mincí MoneroV pre každú mincu XMV. Monero je jedinou kryptomenou z hlavných 10, ktorá od februárového poklesu zaznamenala rast o viac ako 100%. Monero sa považuje za digitálnu menu, ktorá je bezpečná, súkromná a nie je vystopovateľná.

MoneroV je odlišné od kryptomeny Monero, pretože v ponuke je obmedzené množstvo mincí na rozdiel od Monera s nekonečnou ponukou mincí.

5 vecí, ktoré je potrebné vedieť

  1. Blockchain Monera chráni súkromie tromi spôsobmi. Podpisový Ring umožňuje odosielateľovi skryť sa medzi ostatnými transakčnými výstupmi, skryté adresy ukryjú prijímaciu adresu transakcie a RingCT skryje čiastku transakcie. V dôsledku toho je blok Monera nejednoznačný. Toto je v ostrom kontraste s blockchainom používaným najpopulárnejšou kryptomenou Bitcoin.
  2. Monero sa 3. marca v popoludňajších hodinách obchodoval za 356 dolárov.
  3. Pred týždňom Monero uzavrelo na 273 USD, čo je o 23% nižšia ako cena v sobotu.
  4. Pred dvomi týždňami Monero uzavrelo na 325 dolárov, čo sa od ceny 3. marca 2018 výrazne nelíši.
  5. Pred tromi týždňami Monero uzavrelo na úrovni 250 USD, čo zodpovedá priemernej obchodnej cene na celosvetových trhoch s kryptomenami. Cena bola o 30% nižšia ako dnes.

Hardfork prináša aj riziká

Názory na tento fork sa značne odlišujú. Jedna skupina sa prikláňa k názoru, že je to podvod. Aby ste si MoneroV nárokovali, musíte zadať svoje kľúče Monero do peňaženky MoneroV. Takže, ak by bol v peňaženke skrytý spyware, môžu byť skutočné XMR ukradnuté.

Druhá strana je toho názoru, že sa nemôže nič pokaziť a tešia sa na výber ziskov prakticky zadarmo.

Je na vás, ku ktorej strane sa prikloníte. V každom prípade riziká vezmite na vedomie a k prípadným obchodom pristupujte s rozvahou.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance