Bitcoin verzus zlato
Bitcoin verzus zlato. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Trh s kryptomenami v posledných dňoch zaznamenáva iba malé pohyby. Väčšina altcoinov a Bitcoin postupne klesajú a čoskoro sa dostanú na svoje supporty. Tam sa bude lámať chleba. Zajtra (v nedeľu) by sme sa mohli dočkať väčšieho pohybu. Momentálne nie je jasné, či sa chystáme na väčšiu korekciu rastu, ktorý sme mohli sledovať v roku 2019, alebo cez leto ešte pôjdeme hore.

Na druhej strane, existujú aj názory, podľa ktorých Bitcoin zažil skvelý týždeň. Článok nájdete tu (v EN)

Každopádne, Bitcoin na hladine 14 000 $ dosiahol (aspoň dočasný) strop. Mnohí obchodníci očakávajú, že bude nasledovať altcoin rallye, v ktorom si prídu na svoje majitelia rôznych alternatívnych kryptomien. AK vás táto téma zaujíma, pozrite si našu MEGA analýzu trhu.

(správy pokračujú pod odkazom)

[MEGA ANALÝZA TRHU] Čaká nás ešte altcoinové rallye alebo príde ich smrť?

Donald Trump tweetuje o Bitcoine

Nedávny tweet prezidenta USA Donalda Trumpa o Bitcoine poriadne rozvlnil vody kryptomenovej komunity. Počet hľadaní spojených s kryptom na Googli okamžite vystrelil a experti sa dohadujú, či to bude mať pozitívny alebo negatívny vplyv na trh. Mne osobne to trochu pripomína začiatky šialenstva, ktoré sme mohli sledovať v roku 2017.

Trumpov Tweet a jeho preklad do slovenčiny nájdete tu.

Známa krypto-celebrita John McAffee začal Bitcoin po Trumpovom tweete okamžite obraňovať. Článok nájdete tu (v EN).

Google Stadia – Zabije trh s konzolami?

Google relatívne nedávno predstavil svoju novú službu – Stadia. Cloud gaming predstavuje skvelý spôsob, ako hrať náročné hry na najvyšších nastaveniach a používať k tomu slabý ultrabook alebo iné mobilné zariadenie. Výpočtovo náročné aspekty vašej hry bežia na serveri a streamujú sa do vášho zariadenia cez internet.

Internetová infraštruktúra konečne začína umožňovať takéto typy služieb a Google je prvá firma, ktorá seriózne vstupuje do cloud-gaming biznisu. Stadia pravdepodobne v najbližších rokoch výrazne zníži dopyt po mid-range grafických kartách (aspoň že je tu ešte mining) a zničí trh s hernými konzolami, keďže vaše hry budete môcť streamovať priamo do televízora.

Viac než 4000 vývojárov už vyjadrilo záujem o optimalizovanie svojich hier na Google Stadia. Viac si môžete prečítať tu (v EN).

Šéf FEDu: Bitcoin je uchovávateľ hodnoty ako zlato!

Nečakanú chválu získal Bitcoin v druhý deň diskusie FEDu a amerického senátu.

“Bitcoin stále viac nahrádza zlato ako uchovávateľ hodnoty!”

– povedal šéf FEDu Jerome Powell.

Americkí senátori tiež vyjadrili svoje znepokojenie ohľadom Libry – novej kryptomeny od Facebooku. Boja sa, že táto sociálna sieť plánuje využiť svoj vplyv vo svete na vytvorenie vlastnej meny a monetárnej politiky. Pre Facebook a ďalších technologických gigantov je to však úplne logický krok. Viac sa dočítate tu.

Viac z týchto diskusií si môžete prečítať v angličtine na stránke Bitcoinist. Chystáme aj našu verziu, ktorú publikujeme už zajtra. Sledujte nás na facebooku, nech vám to neujde!

Marihuana po novom dekriminalizovaná na Havaji!

Americký štát Havaj sa pridáva ku krajinám, ktoré dekriminalizovali alebo úplne zlegalizovali používanie Marihuany s obsahom THC. Viac v tomto videu od CCN: