Správy – Samsung predstavil nový Galaxy S20 – Prinesie vylepšené blockchain funkcie – Blockchain giganti spájajú svoje sily, aby spoločne pracovali na vylepšení blockchainu

0

Je tu večer, to znamená čas na novinky. V tých dnešných sa pozrieme na nový telefón od spoločnosti Samsung, dozviete sa o spolupráci dvoch gigantov z blockchain priemyslu a to, ako chce India podporovať nové krypto projekty.

Samsung predstavil nový Galaxy S20 – Prinesie vylepšené blockchain funkcie

Juhokórejský technologický gigant Samsung nedávno odhalil svoj najnovší rad inteligentných telefónov Galaxy S20 na akcii Unpacked 2020 v San Franciscu. Podľa oficiálnych materiálov Samsung vylepšil aj integrované bezpečnostné prvky blockchainu, ktoré boli už zabudované v modeli S10.

Po hojných detailoch týkajúcich sa nového fotoaparátu a stručne spomínanom 5G, životnosti a skladovaní batérií, vyzdvihuje Samsung bezpečnostné funkcie nových telefónov. Tie stavia na platforme Knox – bezpečnostnom riešení, ktoré uchováva privátne kľúče v zabezpečenej izolovanej oblasti. V kombinácii s platformou Knox je zabezpečenie aplikované do každej časti telefónu, od hardvéru až po softvér. Takže súkromné dáta zostávajú bezpečne uchované.

Canaan Creative a Northern Data AG spájajú svoje sily – Budú spoločne pracovať na rozvoji blockchainu

Dvaja hlavní hráči v globálnom sektore blockchainu podpísali strategické partnerstvo, cieľom ktorého je spojiť svoje technologické a prevádzkové úspechy. Canaan Creative, druhý najväčší výrobca ťažobného hardvéru pre Bitcoin na svete a blockchainová infraštruktúrna firma Northern Data AG spájali svoje sily. Obe firmy budú spolupracovať najmä na umelej inteligencii a rozvoji blockchainu a tiež na optimalizácii prevádzky dátových centier.

Pre North Data AG to nie je prvý veľký spoločník. Firma už pred časom oznámila partnerstvo so SBI Crypto, krypto zameranou dcérskou spoločnosťou japonského gigantu finančných služieb SBI Holdings. Na jeseň 2019 uzavrela spoločnosť Northern Data, vtedy známa ako Northern Bitcoin, dohodu so spoločnosťou Winstone, aby spoločne vybudovali najväčšiu ťažobnú farmu na svete.

Mohlo by vás zaujímať: Na burze som prišiel o celý svoj kapitál – Ako som sa poučil z chýb a stal úspešným traderom?

Tech Mahindra a indická vláda spúšťajú spoločný projekt na podporu nových blockchain projektov

Tech Mahindra, IT dcérska spoločnosť indického zoskupenia Mahindra Group, spúšťa spoločne s vládou južného štátu Telangana blockchain startup. Strany dúfajú, že sa startup platforma stane miestom pre nové začínajúce blockchain projekty. Platforma je zameraná na podporu projektov, ktoré majú veľký potenciál na prípadné využitie v reálnom svete a na celkové posilnenie rastu priemyslu.

Ďalej si od tohto projektu sľubuje, že sa stane „blockchainovým hlavným mestom“ a to aj vďaka rozvoju tamojšieho špecializovaného správneho celku Telangana Blockchain. Platforma je spustená od začiatku februára. Každý projekt bude absolvovať jeden týždeň boot camp. Nasledovaný bude štvortýždňovým intenzívnym tréningovým programom, zahŕňajúcim workshopy, prezentácie a úlohy zamerané na prax.

Čo čítať ďalej?

Ktoré krajiny patria medzi špičku v adopcii kryptomien?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.