Ktoré krajiny patria medzi špičku v adopcii kryptomien?

3

Každému z nás určite napadne, že medzi špičku v adopcii kryptomien budú istotne patriť štáty ako USA, Južná Kórea či Japonsko. Nie je to však tak. Aj keď mnoho spoločností a projektov z týchto štátov pochádza, neznamená to, že tu bude adopcia kryptomien najväčšia.

Turecko

Na prvom mieste sa nachádza Turecko, ktoré patrí na špic už dlhšiu dobu. Záujem o kryptomeny v tejto krajine je spôsobený najmä nedôverou vo vládne a bankové zložky. Národná mena je totiž vystavená náhlym skokom hodnoty a to hlavne kvôli nátlaku a sankciám zo strany USA. Preto mnoho ľudí prechádza z fiatu do „bezpečnejšej“ zóny kryptomien.

Podľa výskumu by kryptomeny malo vlastniť, či niekedy vlastnilo, 20 % Turkov, avšak tieto výsledky nebudú reálne. Okrem toho, turecká vláda tiež zvažovala vlastnú kryptomenu pod názvom „Turkcoin“, avšak o tomto projekte už dlhšiu dobu nič nevieme.

Brazília

Na druhom mieste nájdeme Brazíliu, ktorá sa zmieta v hospodárskej kríze. V apríli dosiahla inflácia v krajine najvyššiu mieru za posledné 4 roky. V rovnakom mesiaci Brazília zobchodovala rekordných 100 000 Bitcoinov za 24 hodín. To je viac než 2 miliardy BRL (takmer 500 miliónov USD).

Rovnako ako v Turecku – s rastúcou infláciou a neslávne skorumpovanou vládou nie je žiadnym prekvapením, že adopcia kryptomien v tejto krajine rastie.

Kolumbia

O druhé miesto sa podľa prieskumu s Brazíliou delí Kolumbia s 18 % populácie, ktorá využíva kryptomeny, avšak opäť musíme dodať,  že reálne tieto čísla budú menšie. Na rozdiel od prechádzajúcich krajín je však vláda v Kolumbii ku kryptomenám prívetivá, hlavne k Bitcoinu.

Mnoho ľudí tu používa Bitcoin ako spôsob, ako chrániť svoje bohatstvo. Zároveň časť ľudí používa kryptomeny na financovanie svojich medzinárodných podnikov alebo ako investičný nástroj.

Argentína a Juhoafrická republika

Na delenom treťom mieste so 16 % populácie, ktorá vlastní alebo vlastnila krypto, nájdeme ďalší juhoamerický štát – Argentínu. V Argentíne, rovnako ako v Brazílii, panuje problém s veľkou infláciou, kde dosahuje dokonca až 54 %. Okrem toho je Bitcoin veľmi podporovaný štátom – už aj lístok v MHD si môžete zaplatiť Bitcoinom a nie je teda divu, že veľa ľudí investuje do kryptomien.

Na tomto delenom mieste sa nachádza tiež Juhoafrická republika. Aj napriek nedávnemu veľkému regulačnému obmedzeniu tu mnoho ľudí používa kryptomeny ako možnosť, ako posielať medzinárodné platby, chrániť svoj majetok a investovať.

Adopcia v ostatných krajinách

A ako sú na tom ostatné krajiny? To si môžete pozrieť v tabuľke nižšie. Tieto čísla nie sú príliš reálne, ale môžu byť dobrým indikátorom trendu, ktorý v týchto krajinách nastáva.

cryptocurrency adoption around the world

Záver

V článku sme čerpali z verejného prieskumu spoločnosti Statista. Výsledky z tohto prieskumu nemôžeme brať príliš vážne, pretože reálne čísla budú určite nižšie. Môžeme si však vytvoriť obrázok o tom, v akých krajinách sú kryptomeny populárne a kde sú ešte len na začiatku adopcie medzi podniky a obyvateľov.

Čo čítať ďalej?

Jedna z najväčších búrz v Ázii oznamuje spoluprácu s Ripple!

Zdroj:
bitcoinist.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Samuel SlavkovskýLiborAxell Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Axell
Guest
Axell

A razom mame aj odpoved ci je Bitcoin bublina a zbytocnost ktora nic neprinasa. Ludia dostali moznost ochranit svoje financie proti inflacii a zjavne to vyuzivaju. Toto asi tulipany nedokazu ze? Tak kde je ta vasa nulova hodnota experti z Harwardu?

Libor
Guest
Libor

A akú majú adopciu stravné lístky v jednotlivých krajinách ? Alebo poštové známky, či kreditné karty, prípadne pre-paid dobíjacie kupóny do mobilov, ? Rôznu. A čo má byť ? Krypto žije v reálnom živote len vďaka kryptoburzám. A kryptoburzy žijú len vďaka špekulantom kryptopodnikateľom s netransparentným pozadím. Stačí zakázať kryptoburzy ako nelegálne finančné inštitúcie a kryptomeny / BTC, LTC, Monero a spol./ v bielej ekonomike neprežijú. Budú fungovať iba ak v čiernej a sivej ekonomike. Tak ako aj pred vznikom kryptobúrz na darknete….

Samuel Slavkovský
Admin

Takéto revolučné technológie sa neuchytia zo dňa na deń. Je to dlhý proces.