[SPRÁVY] Prostredníctvom Bitcoinu bolo uskutočnených už 400 miliónov transakcií • 5 dôvodov, prečo môže čínsky zákaz zničiť Bitmain

BITmarkets BITmarkets

Prostredníctvom Bitcoinu bolo uskutočnených už 400 miliónov transakcií • 5 dôvodov, prečo môže čínsky zákaz zničiť Bitmain • Viac ako 100 organizácií vytvorilo novú alianciu na podporu blockchainu • Práve teraz je ideálny čas na vstup do kryptomenového sveta • Bitcoin sa môže čoskoro predávať za 50 000 dolárov

Prostredníctvom Bitcoinu bolo spravených už 400 miliónov transakcií

Takúto krásnu hranicu prekonala sieť Bitcoinu včera (8. 4. 2019). Po jednej dekáde, odkedy Bitcoin uzrel svetlo sveta, má tak Bitcoin za sebou ďalší míľník, ktorý iba potvrdzuje, že táto kryptomena určite nikde neodchádza. Práve naopak. Keď sa človek pozrie na čísla (nielen na cenu BTC) zistí, že  Bitcoinu sa naozaj darí. Aktuálne sa napríklad denne uskutoční niečo menej ako 400 000 transakcií. Takisto stojí za zmienku aj fakt, že iba minulý rok bolo prostredníctvom Bitcoinu prevedených až 3,2 trilióna dolárov.

Viac o tejto správe sa dočítate tu: bitcoinist.com (v Aj)

5 dôvodov, prečo môže čínsky zákaz zničiť Bitmain

Asi najaktuálnejšia a najviac diskutovaná správa posledných dní je nepochybne spojená s ázijskou veľmocou. Čína sa totiž opäť po dlhšom čase ozvala s plánmi, ktoré kryptomenových nadšencov určite nepotešia. Táto krajina sa začína veľmi pohrávať s myšlienkou obmedzenia alebo úplného zákazu ťažby kryptomien. A to určite nepoteší ťažiarsku veľmoc Bitmain. Písali sme o nej už v niekoľkých článkoch, ktoré naznačovali, že tento gigant začína mať stále viac a viac problémov. Čínsky zákaz by mohol túto spoločnosť úplne zničiť, keďže značná časť ťažby sa odohráva práve v tomto štáte. Dôvodov je však viac.

Ak vás zaujíma 5 najväčších problémov pre Bitmain, neváhajte kliknúť na tento link: ccn.com (v Aj)

Viac ako 100 organizácii vytvorilo novú alianciu na podporu blockchainu

Nie je vôbec tajomstvom, že veľké konglomeráty ako napríklad IBM alebo SWIFT, sa o blockchain aktívne zaujímajú. Podporu tejto technológii vyjadrujú nielen prostredníctvom patentov (ktorých má napríklad samotné IBM množstvo), ale aj novovytvorenou asociáciou. Tá sa aktuálna skladá až zo 105 organizácií, ktorých cieľom bude vylepšovať technológiu blockchain, ale rovnako ju aj implementovať do reálneho sveta. INATBA (International Association of Trusted Blockchain Applications) bude mať rovnako za úlohu aj propagovať túto technológiu, k čomu by mali pomôcť aj také organizácie a inštitúcie ako UNICEF alebo Svetová Banka.

Viac o tejto správe sa dočítate tu: crypto-reporter.com (v Aj)

Práve teraz je ideálny čas na vstup do kryptomenového sveta

Podľa výskumníka spoločnosti SeekingAlpha Victora Dergunova, je teraz najlepší čas naskočiť na palubu lode zvanej Bitcoin. Myslí si, že čoskoro už totiž môže byť neskoro. Victor Dergunov poukazuje najmä na fakt, že oproti najnižším cenám z minulého roka (asi v polovici decembra 2018) sa aktuálne Bitcoin obchoduje až o 40 % vyššie. Práve preto môže byť teraz ideálny čas na to, aby ľudia, ktorí ešte stále váhajú s investovaním do kryptomien, tak urobili práve teraz. Dergunov totiž verí, že aktuálne sa nachádzame na začiatku bull marketu, ktorý by nás mal vyniesť poriadne vysoko.

Viac na túto tému sa dozviete, ak kliknete na tento link: bitcoinist.com (v Aj)

Bitcoin sa môže čoskoro predávať za 50 000 dolárov

A posledná novinka z dnešného dňa nám podporí tú predposlednú. Podľa Petra Brandta, skúseného investora a tradera, sa môže Bitcoin obchodovať až na hranici 50 000 dolárov. Má tak byť kvôli parabolickému rastu, ktorý už Bitcoin v minulosti zažil. No a práve teraz máme byť na začiatku nového rastu, ktorý by mohol mať vrchol až niekde na hranici 50 000 dolárov. Peter Brandt tak rovnako potvrdzuje to, čo Victor Dergunov, keď hovorí, že bear market sa nám oficiálne skončil a na scénu prichádza bull market.

Podrobnejšiu technickú analýzu si môžete pozrieť tu: cryptoinsider.com (v Aj)

Čo čítať ďalej?

Čína znovu skúša trpezlivosť ťažobných gigantov – Zakáže definitívne ťažbu Bitcoinu?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.